Bizi Takip Edin

Politika

CHP’yi Üzen Vefat: Eski Milletvekili Koronavirüse Yenik Düştü

Kenan Akman CHP Kocaeli

Koronavirüs pandemisi can yakmaya devam ediyor. Bir üzücü haber de CHP örgütüne geldi. Eski Kocaeli Milletvekili Kenan Akman koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti.

Cumhuriyet Halk Partisi eski Milletvekili ve Lastik İş Sendikası eski Genel Başkanı Kenan Akman, geçtiğimiz aralık ayında koronavirüse yakalanmıştı. İstanbul Acıbadem Atakent Hastanesi’nde tedavi altına alınan 85 yaşındaki Akman, yaşam mücadelesini kaybetti.

Bu CHP’li Belediyede Asgari Ücret Tam 4 bin 500 TL

İl Başkanı Yıldızlı’dan Taziye Mesajı

CHP Kocaeli İl Başkanı Harun Özgür Yıldızlı, Akman’ın ölümü sonrası taziye mesajı yayınladı. Yıldızlı, “Sol değerler için verdiği mücadele ile hepimize örnek olan partimizin geçmiş dönem İl Başkanı ve Kocaeli Milletvekili kıymetli büyüğüm Kenan Akman’ı kaybetmenin derin üzüntüsü içerisindeyim. Kenan amcama Allah’tan rahmet, ailesine ve tüm yakınlarına sabırlar dilerim” ifadelerini kullandı.

Kenan Akman

Gündeme Oturdu: Kılıçdaroğlu’ndan Fikri Sağlar’a Çok Sert Tepki

Kenan Akman Kimdir?

1935 Sakarya Kuzuluk doğumludur. İzmit Goodyear Lastik Fabrikası’nda sendikal mücadeleye başlamış, Lastik İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı ve Genel Başkanvekilliği yapmıştır. 16. Dönem CHP Kocaeli Milletvekili görevlerinde bulunmuştur. Akman evli ve iki çocuk babasıydı.

SONAR En Başarılı 10 Büyükşehir Belediye Başkanını Açıkladı