Bizi Takip Edin

Politika

Murat Ongun’dan Eski Bakana Sert Sözler: ‘Bıyıklarından Daha Önemli’

murat ongun Veysel Eroğlu melen

İBB Sözcüsü Murat Ongun, ‘İstanbul’un su sorununu 2071 yılına dek çözdük’ diyen eski Bakan Veysel Eroğlu’nun videosunu paylaşarak tepki gösterdi.

İklim krizi sonucu meydana gelen kuraklık, Türkiye’de su krizini gözler önüne serdi. İstanbul’da yaşanan su sıkıntısı ise yaz ayları için ciddi endişe veriyor.

16 milyon insanın yaşadığı metropol şehir İstanbul’da sıcaklıklar hala mevsim değerlerinin üzerinde seyrediyor. İSKİ’nin son açıkladığı rakamlara göre, İstanbul’daki barajların doluluk oranı yüzde 19 seviyelerinde.

Time Dergisine Kapak Olan Türkler: İşte O 12 İsim

Murat Ongun: ‘Bu Video Tarihe Not Düşsün’

Hükümetin bu konuda herhangi bir açıklaması olmaması ise tepki çekiyor. İBB Sözcüsü Murat Ongun da bu sessizliğe vurgu yaparak, İstanbul’un su sorununu 2071 yılına kadar çözeceği vaadiyle yapılan Melen Projesini açıklayan eski Bakan Veysel Eroğlu’nun görüntülerini paylaştı.

Ongun sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Bu video tarihe not düşsün… Dikkatle dinleyin. Bir devlet adamının 50 yıllık yanılgısı olarak. İstanbul’a yaşatılan Melen Barajı sorunu, Sayın Eroğlu’nun bıyıklarından çok daha önemli” ifadelerini kullandı.

CHP’yi Üzen Vefat: Eski Milletvekili Koronavirüse Yenik Düştü

Eroğlu İstanbul’un Su Sorununun 2071 Yılına Kadar Çözüldüğünü İfade Etmişti

Ongun’un paylaştığı videoda Eroğlu, İstanbul’da susuzluk yaşanacağına dair iddialara karşı çıkarak, sular kesilirse bıyıklarını keseceğine dair açıklamalar yapıyor. Eroğlu 2017 yılında Orman ve Su İşleri Bakanı görevindeyken, İstanbul’un su sorununun 2071 yılına kadar çözüldüğünü ifade etmişti.

CHP’den ‘Siyasete CHP’de başladım’ Diyen Melih Bulu’ya Sert Yanıt