Bizi Takip Edin

Ekoloji

Yurttaşlar, Orman Katliamına Karşı Nöbete Devam Ediyor

Beycik Köyü Orman Katliamı

Antalya’nın Kemer ilçesine bağlı Beycik Köyü’nde orman katliamına karşı nöbet devam ediyor.

Birgün’den Yaren Çolak’ın haberine göre; 63 gündür bölgede nöbet tutan yurttaşlar ağaç kesimini 4 kez durdurdu. 20 hektarlık bir alanda başlayan ve 12 bin ağaç kesilecek düz kesim için yürütmeyi durdurma talebiyle dava açtıklarını hatırlatan yurttaşlar, telafisi imkansız hatalar yapılmaması için çağrı yaptı.

Özel Arazilerdeki Ormanlar, Hukuki Olarak Orman Sayılmayacak

“Beycik Yeni Bir Senirkent Olmasın”

Orman Genel Müdürlüğü’ne, Antalya 5. İdare Mahkemesi’nde açılan dava dilekçesinde, bu kesimin yürütmesinin ivedilikle durdurulması istendi. Öte yandan yapılacak kesimin ardından bölgede yaşanabilecek faciaya dikkat çeken yurttaşlar, “Beycik yeni bir Senirkent olmasın” başlıklı bir imza kampanyası yürütülüyor.

Cumhurbaşkanı, İstediği Araziyi ‘Ormanlık Alan’ Statüsünden Çıkarabilecek

Nöbet 6 Kasım’dan Beri Devam Ediyor

Bölgede 63 gündür nöbette olan Zeynep Demirsü, “Hava soğuk ve yağışlı ormanlık alan olduğu için ulaşım da zor. Kesime gelebilirler diye biz Beycikliler olarak bölgede nöbet tutuyoruz. 6 Kasım’dan beri nöbetteyiz ve mücadelemize de devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Demirsü, “Mahkeme sonlanana kadar biz bu kesimin askıya alınmasını istiyoruz. Biz davamızı köylülerle birlikte açtık. Kesim anında hep birlikte direneceğiz” diye konuştu.