Bizi Takip Edin

Yerel

Sevgi Mağazası: Bu Mağazada Para Geçmiyor

Sevgi Mağazası Lüleburgaz Belediyesi

Lüleburgaz Belediyesi’nin, ihtiyaç sahibi vatandaşlar için “İyilik Elden Ele” sloganıyla hazırladığı “Sevgi Mağazası” önümüzdeki günlerde açılıyor.

Lüleburgaz Yıldızları Kadın Akademisi’nde (LYKA) açılacak olan ikinci el kıyafet ve ayakkabı mağazası olan “Sevgi Mağazası’ndan” ihtiyaç sahibi vatandaşlar muhtarlıklardan alacakları gerekli belgeleri yanlarında bulundurmak kaydıyla, ücretsiz bir şekilde faydalanacak. Öte yandan eşya yardımında bulunmak isteyenler LYKA’ya bizzat başvurabilecek.

Lüleburgaz Belediyesi’nden Örnek Sosyal Belediyecilik Kararı

Sevgi Mutfağı’ndan Sonra Sevgi Mağazası

Koronavirüs salgınında hazırladığı destek paketleriyle vatandaşının yanında yer alan Lüleburgaz Belediyesi, ihtiyaç sahibi vatandaşlar için hizmette bulunan Sevgi Mutfağı’nın ardından bir önemli yatırımı daha faaliyete sokmaya hazırlanıyor. Belediye, önümüzdeki günlerde ihtiyaç sahibi vatandaşların ücretsiz bir şekilde faydalanabileceği ikinci el giyim ve ayakkabı mağazası Sevgi Mağazası’nı hizmete sokacak.

Lüleburgaz’da Çöp Toplama Etkinliği: Çok Temiz Oldu Beya

Sevgi Mağazası

‘İyilik Elden Ele’

Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü’nün bünyesinde faaliyet gösterecek olan Sevgi Mağazası “İyilik Elden Ele” sloganıyla hizmet verecek. Lüleburgaz Belediyesi tarafından vatandaşlardan teslim alınan kıyafet ve ayakkabılar, uzun sterilizasyon ve temizlik işlemlerinin ardından raflarda yerlerini alırken, söz konusu ürünler çok yakın bir zamanda ihtiyaç sahibi vatandaşların alımına açık olacak.

Trakya’nın Parlayan Yıldızı: Lüleburgaz Belediyesi

Üç Ayda Bir Kıyafet ve Ayakkabı Verilecek 

LYKA’da hizmete başlayacak olan mağaza, haftanın 5 günü mesai saatleri içerisinde açık olacak. Mağazadan faydalanabilecek olan ihtiyaç sahibi vatandaşlar, 3 ayda bir kıyafet ve ayakkabı alabilecek.

Sevgi Mağazası’ndan faydalanmak isteyen vatandaşların bağlı bulundukları mahalle muhtarlıklarından “Fakirlik Kağıdı” almaları ve yanlarında Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlık Kimlik Kartı’nın bulunması yeterli olacak.

CHP’li Güncer’den Parti Örgütüne Dayanışma Çağrısı

Yardımlar LYKA’ya Yapılabilecek

Lüleburgaz halkının desteğiyle faaliyetini sürdürecek olan Sevgi Mağazası’na eşya yardımında bulunmak isteyen vatandaşlar, eşyalarını Sevgi Mağazası’na bizzat teslim edebilecek.

Sevgi Mağazası