Bizi Takip Edin

Ekoloji

Vegan Olmak İçin Bahaneler: ‘Kaderinde Vegan Külliyatın Bir Klasiği Olmak Var’

vegan olmak için bahaneler

Yeni İnsan yayınevi tarafından çıkartılan ‘Vegan Olmak İçin Bahaneler’ isimli kitap, vegan külliyatın klasiği olmaya aday.

Vegan yaşam biçimine ilginin her geçen gün arttığı günümüzde, veganlığı anlatan kitaplara olan talep de hızla yükseliyor. Yeni İnsan yayınevi’nin ‘Yeşil Politika’ serisi kapsamında çıkartılan yeni kitapta, vegan yaşamı kabul etmeyen ya da eleştiren kişilerin kullandığı argümanlar, yazarın kendine has üslubu ile açıklanıyor.

Kitap, “Hayvanları yemenin etiğine değinmeyi hedefleyen savunucular için devrimci bir rehber.” olarak nitelendiriliyor. Sherry F. Colb imzalı kitap, vegan aktivist Nilgün Ergin tarafından Türkçe’ye çevirildi.

Kitabın yazarı Prof. Dr. Sherry F. Colb, Cornell Hukuk Fakültesi’nde hayvan hakları üzerine çalışmalar yürütüyor.

Dünyada Vegan Yaşayan İnsan Sayısı Kaçtır?

Vegan Olmak İçin Bahaneler: ‘Hem Veganları Hem Naveganları Cezbedecek’

Kitabın tanıtım bülteni şu şekilde:

Peki ya bitkiler?

Peki ya insan sağlığı?

Sadece vejetaryen olsam yetmez mi?

Tanrı’nın gözünde diğer hayvanlardan daha değerli değil miyiz?

Peki ya şefkatle yetiştirilmiş hayvanlardan elde edilen ürünler?

Hepimiz vegan olursak çiftlik hayvanları yok olmaz mı?

Sherry Colb sevgi, mizah ve zarafetle veganların yeme alışkanlıkları ve yaşam şekillerini neyin güdülediğine dair net ve hoş açıklamalar sunuyor. Vegan Olmak İçin Bahaneler, veganlara ve veganlığa karşı en yaygın, kafa karıştırıcı ve genellikle meydan okuyan tepkilerin birçoğunun dikkatli analizleriyle dolu; tutku ile mantık, idealizm ile faydacılığın nadir bir birlikteliği ve ağdalı söz sanatları yerine gerçek diyalog yoluyla hayvanları yemenin etiğine değinmeyi hedefleyen savunucular için devrimci bir rehber.

Üstelik kullandığı dil hem veganları hem de naveganları cezbedecek nitelikte!

İnsanlar Neden Vegan Oluyorlar?

‘Bu Kitabın Kaderinde Vegan Külliyatın Bir Klasiği Olmak Var’

“Sherry Colb, billur gibi net bir mantık ve empatik bir söylemle meraklı, şüpheci ya da düpedüz muhalif olan herkes tarafından okunması gereken bir kaynak hazırlamış. Bu kitabın kaderinde, yeni yeni gelişmekte olan vegan külliyatın bir klasiği olmak var.” -Jonathan Balcombe, Ph.D., The Exultant Ark’ın yazarı

“Sherry Colb her veganın karşılaştığı sıkça sorulan sorulara düşünceli, ifade gücü yüksek ve zeki cevaplar veriyor. Colb, bilgi, gerekçe ve kendi kişisel deneyimini birbirine bağlayarak hem soruları soranlara hem de onları cevaplayanlara değeri ölçülemez bir yardım sağlıyor. Mükemmel bir el kitabı!” -Colleen Patrick-Goudreau Çok satan eser The 30-Day Vegan Challenge’ın yaratıcısı ve yazarı

Kitabı satın almak için: Yeni İnsan Yayınevi