Bizi Takip Edin

Gündem

CHP’yi Üzen Haber: Eski Belediye Başkanı Koronavirüse Yenildi

Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık

CHP’li Eski Belediye Başkanı tedavi altına alındığı Muğla Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde koronavirüse yenildi.

Muğla’nın Yatağan ilçesinde 1999 yılında CHP’den Belediye Başkanı seçildikten sonra 3 dönem başkanlık yapan evli ve iki çocuk babası 59 yaşındaki Hasan Haşmet Işık, yaklaşık iki ay önce corona virüsüne yakalanarak Muğla Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alınmıştı.

Eski Yatağan Belediye Başkanı Yaşamını Yitirdi

Sözcü’den Yaşar Anter’in haberine göre; Yaklaşık üç hafta yoğun bakım ünitesinde tedavi gören Işık, daha sonra servise çıkarılmıştı. Işık’ın akşam saatlerinde yaşamını yitirdiği açıklandı.

Soma Maden Katliamı Davası: Tutuklu Sanık Kalmadı

AKP’li Başkanda Başsağlığı Mesajı

Yatağan Belediye Başkanı AKP ‘li Mustafa Toksöz yayınladığı mesajda “Önceki dönem Yatağan Belediye Başkanımız Hasan Haşmet Işık’ın tedavi gördüğü hastanede maalesef hayatını kaybettiğini büyük bir üzüntü ile öğrenmiş bulunmaktayız. Tüm hemşerilerimize ve Işık ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun” dedi.

45 Ekoloji Örgütü, Boğaziçi Direnişi’ne Destek Açıklaması Yaptı

CHP’li Eski Belediye Başkanı

Hasan Haşmet Işık Kimdir?

Hasan Haşmet Işık 1952 yılında Yatağan’da doğdu.

İlk, orta ve lise öğrenimini ilçesinde tamamladı. 1974 yılında Yatağan Belediyesi’nde göreve başladı. 27 yıllık görev süresinin ardından Yazı işleri Müdürlüğünden emekli oldu. 18 yılı aşkın bir süre ulusal ve yerel basında basın emekçisi olarak çalıştı. Basın kartı sahibidir. Yatağan Gençlik Spor Kulübünde 25 yılı aşkın süre yöneticilik ve başkanlık yaptı.

T.H.K, Halk-Der, Kızılay Derneği, Ahi Sinan Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Yatağan Yüksekokul Binaları Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanlığı, Tüm-Der Kurucu üyeliği, İnsan Hakları Derneği Temsilciliği, ADD üyeliği, CHP Gençlik Kolları Başkanlığı ve CHP 6 dönem Kurultay Delegeliği, Beden Terbiyesi Spor il Müdürlüğü Tertip Komitesi üyeliklerinde bulundu. Ege Bölgesinde yapılan anketler sonucu “Şehir ve Başkan” dergisince “Yılın İlçe Belediye Başkanı” seçildi.