Bizi Takip Edin

Politika

CHP Grup Toplantısı Canlı Yayın: Kemal Kılıçdaroğlu Konuşuyor

CHP Grup Toplantısı Canlı Yayın

CHP Grup Toplantısı Canlı Yayın – Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin TBMM grup toplantısında konuşuyor.

CHP Grup Toplantısı Canlı Yayın Linki

CHP Genel Merkezinden Örgütlere Kritik Talimat

– Ramazan ayı içindeyiz. Duygularımızın yoğunlaştığı, iç hesaplaşma yapacağımız bir ay. Belediye başkanlarımız çalışıyor. 11 milyon vatandaşımıza yardım götürdüler. Kimisine maske, kimisine burs, tablet. Hangi kanaldan ulaşırsa ulaşsın belediye başkanlarımız yardım götürdü. Tüm belediye başkanlarımız olağanüstü bir gayret sarf ediyor. Fakire yardım yaparken “Sağ elin verdiğini sol el görmeyecek” dedik. Bu, halkçılığın bir gereğidir.

Son Anket: Millet İttifakı’nın Oy Oranı Cumhur İttifakı’nı Geride Bıraktı

Hani Arkasında CHP Vardı?

– Montrö Sözleşmesi’nin tartışmaya açılmasından rahatsız olan amiraller bir açıklama yaptılar. Onların iradesi dışında açıklamayı gece yarısında yayınladılar. Saray buradan bir darbecilik çıkarmak istedi.

– Ne oldu? Hani CHP vardı. Polis, istihbarat, jandarma senin elinde. Utanmadan, sıkılmadan beni suçluyorlar. Cumhurbaşkanlığı koltuğunda oturan zat yalan söyler mi? Yalan söylüyor. Koltuğu uğruna yapamayacağı bir şey yok. Böyle devlet yönetilemez.

– Vatandaşın nabzını tutuyoruz. CHP’nin çalıştığı kadar kimse çalışmıyor. Dolayısıyla aldığımız aylığı hak etmeye çalışıyoruz. Yan gelip yatmıyoruz. Saray’dan medet ummuyoruz. Çünkü biz yandaş için değil; vatandaş için çalışıyoruz. Balık baştan kokar! Pudra şekerini kimse unutmadı! Biz alın terimizle geçiniyoruz, Saray beslemesi değiliz!

CHP’de Kritik Görevden Alma: İl Başkanı Sosyal Medyadan Öğrendi

‘İnsanlar Ölmüş, Umurlarından Değil’

– Ülkeyi yönetenlerin bir eli yağda, bir eli balda. Kongreleri yaparlar, saraylarında otururlar, insanlar ölmüş, umurlarında bile değildir. Son bir yılda işsiz kalan kişi sayısı 1 milyon 254 bin. 19 yılın sonunda geldiğimiz noktada 10 milyon 219 bin kişi işsiz! Ülkeyi yönetenler bunun farkında mı? Farkında değiller.

– En tepedeki “Öğretmene, polise, sağlık görevlilerine, imama 3600 ek gösterge vereceğiz” dedi, vermedi. Oy için bir insan yalan söyler mi? Ramazan günündeyiz, herkes düşünsün. Cumhurbaşkanı koltuğunda oturan bir insan yalan söyler mi?

AKP kongrelerinin yapıldığı illerdeki vaka sayılarında artış yaşandıAKP kongrelerinin yapıldığı illerdeki vaka sayılarında artış yaşandı

‘Binlerce Kişinin Ölümünden Erdoğan Sorumlu’

– Vaka sayısında Avrupa’nın birincisi, dünyanın üçüncüsüyüz. Sorumlu kim? Memleketi bu kadar felakete sürükleyip binlerce kişinin ölümüne neden olan sorumlu kim? Kongreyi yapanlar, yani Erdoğan. Sorumlu o.

– Miting yapıyorsunuz, sloganlar atıyorsunuz. Kimsede maske yok. Kimseye ceza kesilmiyor. Karadeniz’den başladı, önce Karadeniz kırmızıya boyandı. Ankara’da yaptı, Ankara’dan Türkiye’ye dağıldılar ve Türkiye’nin her tarafı şu anda kırmızı.

– Norveç’te 10 kişinde fazla insanın bir araya gelmesi yasaklanmış. Norveç Başbakanı doğum günü nedeniyle 13 kişiyle bir araya geldi diye, Norveç’in devlet televizyonu bunu duyuruyor ve Başbakana ceza kesiliyor. Devlet budur. Türkiye’de kongreler yapıldı, lebalep. İçişleri Bakanı’na mı ceza kesecekler? Yürek ister yürek. Erdoğan’a mı ceza kesecekler? Yürek ister yürek.

CHP’yi Üzen Haber: Eski Belediye Başkanı Koronavirüse Yenildi