Bizi Takip Edin

Politika

CHP’li Güncer’den İnce’ye Sert Tepki: ‘Faik Öztrak Trakya’nın Gururudur’

Faik Öztrak alaaddin Güncer

CHP Kırklareli İl Başkanı Alaaddin Güncer, Muharrem İnce’nin CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak’a yönelik söylemlerine sert tepki gösterdi.

Geçtiğimiz günlerde CHP’den istifa eden Muharrem İnce bir televizyon kanalında, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak’a yönelik ithamlarda bulunmuştu.

Tekirdağ Milletvekili olması sebebiyle Faik Öztrak’a, Trakya bölgesinden yoğun destek geldi. CHP Kırklareli İl Başkanı Alaaddin Güncer de bir basın açıklaması yayınlayarak Muharrem İnce’ye sert tepki gösterdi.

CHP’yi Üzen Haber: Eski Belediye Başkanı Koronavirüse Yenildi

Güncer: ‘Siyasi Fayda Sağlama Çabasından Vazgeçsin’

Güncer’in açıklaması şu şekilde:

“Kökleri Kuvayi Milliye’ye dayanan ve Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “İki büyük eserimden biridir” dediği Cumhuriyet Halk Partisi’nde uzun süre milletvekilliği, grup başkanvekilliği son genel seçimlerde Cumhurbaşkanlığı adaylığı yapmış birine bu ithamlar hiç yakışmamıştır. Partimizden istifa edip, parti yöneticilerimizi hedef göstererek kendisine siyasi fayda sağlamaya çalışanların hiçbiri bugüne kadar başarılı olmamıştır. Kendi siyasi yol haritasını çizenler hala parti yöneticilerimiz üzerinden kamuoyu oluşturma çabalarından vazgeçmelidir.

Üç kuşaktır Türkiye siyasetinin ve Cumhuriyet Halk Partisi’nin içerisinde olan bir ailenin ferdi olarak 2007 yılında Cumhuriyet Halk Partisi’nden Tekirdağ Milletvekili seçilen Sayın Faik Öztrak gecesini gündüzüne katarak partimizin başarısı için çalışan bir siyaset insanıdır.

yerel esnaf Alaaddin Güncer

CHP’de Flaş Gelişme: 9 Yönetici İstifa Etti, İlçe Yönetimi Düştü

‘Sadece Tekirdağ’ın Değil, Kırklareli’nin De Temsilcisi ve Gururudur’

Partimizin en son gerçekleşen 37. Olağan Kurultayında yüzlerce parti meclisi üyesi adayının içerisinden kurultay delegelerinin takdiriyle, ilk sırada çıkan ve tüm CHP örgütlerinin sevdiği bir parti yöneticimizdir. Her ne kadar Tekirdağ Milletvekilimiz olarak TBMM’de görev yapsa da Sayın Faik Öztrak Kırklarelimizin de temsilcisi ve gururudur.

Ekrem İmamoğlu’ndan 3 Vekilin İstifasına Sert Tepki

‘Bu Söylemlerini Kınıyorum’

CHP Eski Üyesi Muharrem İnce’nin kendisine Cumhurbaşkanlığı adaylığı gibi onurlu bir görevi bahşetmiş olan Cumhuriyet Halk Partisi’ne, yöneticilerine ve Trakya’mızın gururu olan Sayın Faik Öztrak’a yönelik talihsiz, asılsız ve kamuoyunda olumsuz bir algı yaratmaya yönelik söylemini kınıyorum.

CHP Kırklareli İl Başkanı Alaaddin Güncer olarak birlikte yol yürüdüğümüz, çalışmalarıyla gurur duyduğumuz Sayın Faik Öztrak’ın dün olduğu gibi bugün de yanında olduğumu ifade etmek isterim.”

CHP’li Güncer: ‘İlimizde ÖBEK Örgütlenmesi Modelini Başlattık’