Bizi Takip Edin

Politika

CHP’li Ensar Aytekin: ‘Balıkesir’i Parsel Parsel Satıyorlar’

ensar Aytekin Balıkesir Büyükşehir Belediyesi

CHP’li Ensar Aytekin, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin satış kararlarını eleştirerek, ‘Balıkesir’i parsel parsel satıyorlar’ diyerek tepki gösterdi.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin devasa borcu bir kez daha gündeme geldi. Belediyenin borçlarını ödemek için, Hazine arazilerinin Büyükşehir’e devredilerek satışa çıkarılması Balıkesir’de birçok kişi ve kurumun tepkisini çekti.

CHP’li Aytekin’den Yeni Salgın Uyarısı: Zeytin Cüzzamı Covid Gibi Yayılıyor

Ensar Aytekin: ‘Yediler, İçtiler Belediyeyi Borçlandırdılar’

Konuya ilişkin son açıklama ise CHP Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin’den geldi. CHP’li Aytekin “Balıkesir’i borcundan dolayı parsel parsel satıyorlar. Yediler içtiler, belediyeyi borçlandırdılar. Şimdi Hazine’ye ait arazileri belediyelere devrediyorlar. Bu alanları da rezerv yapı alanları olarak imara açıyorlar. Buraları satarak, yediklerinin içtiklerinin faturalarını halka kesecekler.  Gökçek ve ekibi Ankara için neyse bunlar da Balıkesir için o” dedi.

CHP’li Aytekin’den Balıkesir Belediyesi’ne ’21 Milyonluk’ Soru

‘Kimin Malını Kime Satıyorsunuz?’

CHP Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin’in açıklaması şöyle:

“Bir süredir Balıkesir gündemini meşgul eden Büyükşehir Belediyesi’nin satış kararları, artık gerçek niyeti ortaya koymuş oldu. İktidarın elinde arpalığa dönen ve defalarca harcamalarını borçlarını eleştirdiğimiz Balıkesir Büyükşehir Belediyesi artık iflas noktasına geldi. Yıllardır, Balıkesir’i sömüren, milyonlarca liralık temsil ağırlama yapanlar, bugün Hazine’den yapılan devirli arazileri satışa çıkararak kendilerine gelir elde etmeyi ve bu sayede kendi borçlarını Balıkesir halkına ödetmeyi planlıyorlar. Balıkesir’i parsel parsel satışa çıkaranlar, göz boyamak için Körfez’de kordon yapıyorlar. Sanki bu çalışmanın AKP’nin Kıyı İmar Planlarındaki değişiklikle alakası yokmuş gibi insanlara hayal satılıyor. Bu planla, Çanakkale’den İzmir’e kadar uzanan sahil şeridi imara açılmak isteniyor. Hal böyleyken, bu planların gölgesinde sahil şeritlerinde yapılan Hazine’den Büyükşehir’e devredildi hikayeleri La Fontaine masallarından başla bir şey değildir. Milyonluk temsil ağırlama yapanlar, kalkıp milyarlık gelir bekliyorlar. Kimin malını kime satıyorsunuz?

Ensar Aytekin chp balıkesir

 

Halkın İsteği Gerçekleşti: Atatürk Heykeli Meydandaki Yerini Aldı

‘Balıkesir’in Gökçek Zihniyetine İhtiyacı Yok’

Balıkesir’i yönetenler, Ankara’yı parsel parsel satışa çıkaran ve görevden alınan Melih Gökçek’ten farksızlar. Utanmasalar, Balıkesir’in girişlerine de kapı yapacaklar. Balıkesir halkının parasıyla yıllarca yediler içtiler, faturayı Balıkesirliye ödettiler. Şimdi de önümüzdeki dönem gideceklerini bildikleri için son bir gayretle vatandaşın gözünü boyamaya kalkarak yeşil alan yapılacak diyorlar. Bu sayede Körfezden oy alırız, iktidarı kaybetmeyiz diye hayal görüyorlar. Balıkesir’in Gökçek zihniyetine ihtiyacı yok. Balıkesir’e hizmet etmek istiyorlarsa, kar yağışında yolların kapanmadığı çoluğun çocuğu mağdur edilmediği bir şehir yaratmaya çalışsınlar.”

Ayvalık’ta Çevre Felaketi: CHP’li Aytekin’den Bakanlığa Sert Tepki