Bizi Takip Edin

Gündem

Belediye’ye ve Belediye Başkanı’na Telif Davası: ‘Kullandıysak Ne Olmuş?’

Mesut Aydın Giresun Belediyesi Telif Dava

Fotoğraf sanatçısı Mesut Aydın, telifli fotoğraflarının izinsiz kullanılmasından dolayı Giresun Belediyesi ve Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu hakkında yasal süreç başlattı.

K2 HABER – Fotoğraf sanatçısı Mesut Aydın, 2018 yılında drone çekimlerinde elde ettiği 19 adet fotoğrafın bileşimi ile hazırlamış olduğu özel panoramik Giresun fotoğraf çalışmasının, Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu ve Giresun Belediyesi tarafından izinsiz şekilde kullanılmasından şikayetçi oldu.

Aydın’a ait fotoğrafların belediyenin kurumsal kimlik adı altında tüm sosyal medya hesaplarında, bilboardlarda, dergilerde, gazetelerde, fuarlarda, toplantılarda, araç ve şehir giydirmelerinde kullanıldığı ve kopyalanıp dağıtıldığı tesbit edildi.

CHP Giresun’dan ‘Av’ Tepkisi: ‘Yaşanacak Katliama Dur Demeliyiz’

Mesut Aydın Fotoğraf Telif Giresun Belediyesi

Mesut Aydın: ‘Kullandıysak Ne Olmuş Denildi’

Fotoğraf sanatçısı Aydın, “Esas mesleği Avukatlık olan Sayın Şenlikoğlu’nun ve başkanlığını yapmakta olduğu Giresun Belediyesi’nin ilgili düzenlemelerde ciddi yaptırımları bulunan telif hakkını hiçe sayıyor. Yasaya aykırı davranılmasına karşılık, telif hakkı sahibi olarak gerek sayın Şenlikoğlu’na gerek Giresun Belediyesi’ne konu ile ilgili noter aracılığı ile ihbarname tebliğ ettirdim. Ancak söz konusu ihlaller hala giderilmedi.” ifadelerini kullandı.

Kentsel Dönüşüm Gerekçesiyle Dümdüz Edilen Dereli’nin Hikayesi

‘Hukuksal Haklarımı Arayacağım’

İhtarnamenin ardından Belediye’nin Basın Müdürü tarafından arandığını belirten Aydın, ‘Kullandıysak ne olmuş’ denildiğini belirtti. Aydın, yasaları hiçe sayanların karşısında hukuksal haklarını sonuna kadar arayacağını dile getirdi.

Giresun’da Yaşanan Selde Dikkat Çeken Detay: Suya Değil, Taşa Bakın