Bizi Takip Edin

Politika

Kesimoğlu, CHP’ye Geri Döndü: ‘Ülkemin Mutluluğunu Burada Görüyorum’

Mehmet Siyam Kesimoğlu chp geri döndü

Yerel seçimlere bağımsız olarak girip kazanan tek isim olan Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, CHP’ye geri döndüğünü açıkladı.

Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, 2019 yerel seçimlerinde CHP tarafından aday gösterilmeyince partisinden istifa etmiş ve bağımsız olarak girdiği seçimi 17 bin oy ve yüzde 37.4 oran ile kazanmıştı.

CHP’nin adayı Tuna Soykan ise 9 bin oy alıp, yüzde 21 oranında kalmıştı. CHP son yerel seçimlerde 11 Büyükşehir, 10 il ve 191 ilçe belediyesi kazandı.

Kesimoğlu’nun katılımı ile CHP’nin il belediyesi sayısı 11’e yükseldi.

Kırklareli Kent Konseyi: Ergene Havzası Tarımsal SİT Alanı Olmalı

Mehmet Siyam Kesimoğlu: ‘Yoluma Bir CHP Üyesi Olarak Devam Edeceğim’

Sosyal medya hesabından bir açıklama yayınlayan Kesimoğlu, “Kendi siyasi mutluluğumu kendi bilincime erdiğim günden bu yana kalbimde ve aklımda taşıdığım Cumhuriyet Halk Partisi’nde, ülkemin mutluluğunu da kurucu değeri Cumhuriyet Halk Partisi’nde görüyorum. Bugünden itibaren yoluma bir CHP üyesi olarak devam edeceğimi duyururum.” ifadelerini kullandı.

Kesimoğlu’nun açıklamasından öne çıkanlar şu şekilde:

“Kendi siyasi kariyerimde güzel ülkemiz Türkiye’yi, cennet Trakyamızı ve mutlu insanlar kenti Kırklareli’mizi ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde ve ışığında yükseltme ve hızıra kavuşturma yolculuğunda, Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun da onur duyduğum davetiyle bir karar verme gerekliliği hissediyorum. Bu konuda sizlerin yüzyüze fikrini alabileceğim bir halk oylaması yapmanın pandemi koşullarından imkansızlığı nedeniyle Türkiye’nin önde gelen araştırma şirketlerinden Metropoll ile geniş kapsamda bir araştırma yapmaları konusunda anlaştım. Özer Sencar hoca ve ekibinin her mahallemizde her yaştan her eğitim grubundan ve her meslekten vatandaşlarımızla yapmış olduğu çalışma ile halkımızın %80’inin görevimi yapma şeklim konusunda onayını görmekten ne kadar mutlu olduğumu kelimelerle ifade edemem. Aynı çalışma içerisinde yer alan ‘CHP’ye geçmesine ne dersiniz?’ sorusu ise sonucumuzun yüzde 10 üzerinde çıkarak halkımın bana verdiği işareti ve sorumluluğu göstermiştir.

‘Trakya Topraklarına Sahip Çıkmazsak Geleceğimiz Yok Olacak’

‘Ülkemin Mutluluğunu Cumhuriyet Halk Partisi’nde Görüyorum’

Sevgili Kırklareli halkı, sonuç olarak ifade etmek isterim ki; mutlu insanlar kenti Kırklareli’nin Belediye Başkanı olarak çıktığım bu yolda, kendi siyasi mutluluğumu kendi bilincime erdiğim günden bu yana kalbimde ve aklımda taşıdığım Cumhuriyet Halk Partisi’nde, ülkemin mutluluğunu da kurucu değeri Cumhuriyet Halk Partisi’nde görüyorum. Bugünden itibaren yoluma bir CHP üyesi olarak devam edeceğimi duyururum.

Bu süreçte desteklerini gördüğüm Kırklareli Merkez İlçe Başkanı Sn. Özgür Uygul’a, Kadın Kolları Başkanı Sayın Serpil Yavuzcan’a, Gençlik Kolları Başkanı Sayın Yusuf Emre Ertürk’e, İl Başkanı Sayın Alaaddin Güncer’e, Tekirdağ Milletvekili Sayın Ilhami Özcan Aygün’e, Genel Başkan Yardımcısı değerli ağabeyim Sayın Faik Öztrak’a ve nezaketiyle her zaman örnek olan Genel Başkanım Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na tekrar teşekkür ediyorum. Gelecek sağlıklı, mutlu günler hepimizindir.”

CHP’li Güncer’den İnce’ye Sert Tepki: ‘Faik Öztrak Trakya’nın Gururudur’