Bizi Takip Edin

Ekoloji

Bakan Kurum: ‘2021 Yılı İçerisinde Kanal İstanbul İhalesi Yapılacak’

Kanal İstanbul İhaleleri

Bakan Murat Kurum, Kanal İstanbul ihalesi ve projesi hakkında açıklamalarda bulunarak, 2021 yılı içerisinde ihalenin yapılacağını açıkladı.

“2021 yılı içerisinde projemizin ihalesini yapacağız” diyen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, “Ve kararlı bir şekilde de inşallah Kanal İstanbul Projesi’ni İstanbul’umuza, Türkiye’mize kazandıracağız” ifadelerini kullandı.

“Dünyada Lider Bir Ülke Yapacak”

Kanal İstanbul projesinin ‘vizyon bir proje’ olduğunu iddia eden Bakan Kurum, “Türkiye’yi dünyada lider bir ülke yapacak, İstanbul’umuzun marka değerine marka katacak bir projedir ve bu noktada her türlü ayrıntı, detay düşünülmektedir” diye konuştu.

‘Kanal İstanbul, Su Toplama Havzalarının Yok Olması Demektir’

Kanal İstanbul İhalesi Ve Projesi İçin ‘İnadına Yapacağız’ Demişti

24 Şubat’ta AK Parti İstanbul İl Kongresi’ne katılan AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kanal İstanbul Projesi’ne ilişkin, “Engellemeye çalışıyorlar ya, Kanal İstanbul projemizin etüt kapsamında yer alan tüm teknik çalışmalar tamamlandı, diğer adımlar için de gerekli çalışmaları başlatıyoruz. Onlara rağmen Kanal İstanbul’u yapacağız, inadına yapacağız. Kanal İstanbul’la İstanbul nasıl güzelleşecek, nasıl bir başka şehir olacak, bunu da görecekler” ifadelerini kullanmıştı.