Bizi Takip Edin

Politika

Muharrem İnce’nin İstifası Etkiledi Mi? İşte CHP’nin Üye Sayısı

CHP'nin Üye Sayısı

CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı yaptığı yazılı açıklamada, son günlerde CHP’nin üye sayısı üzerinden bir tartışma yürütülmek istendiğini ifade etti.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Oğuz Kaan Salıcı, “12 Ocak 2021 itibarıyla 1 milyon 250 bin 635 olan üye sayımız, vefat ya da istifa gibi nedenlerle üye kütüğünden kaydı silinenler düşüldükten sonra, 26 Şubat 2021 itibarıyla 1 milyon 252 bin 122 olarak gerçekleşmiştir” ifadesini kullandı.

Kesimoğlu, CHP’ye Geri Döndü: ‘Ülkemin Mutluluğunu Burada Görüyorum’

Yargıtay’ın CHP’nin Üye Sayısı İle İlgili Açıklaması

CHP’li Salıcı, partisinin üyesi sayısına ilişkin şunları kaydetti: “Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından açıklanan rakamlara göre, 12 Ocak 2021 itibarıyla 1 milyon 250 bin 635 olan üye sayımız, vefat ya da istifa gibi nedenlerle üye kütüğünden kaydı silinenler düşüldükten sonra, 26 Şubat 2021 itibarıyla 1 milyon 252 bin 122 olarak gerçekleşmiştir. Üye sayımız üzerinden yürütülmeye çalışılan tartışmanın anlamsızlığı ve herhangi bir dayanağının olmadığı açıkça ortadadır. Siyasi partiler organik yapılardır. İstifa, vefat gibi üyelikten ayrılmayı gerektiren durumlar olabileceği gibi katılımlar da olur. Vermiş olduğumuz rakamlar hiçbir tartışmaya yer bırakmayacak açıklıktadır. Cumhuriyet Halk Partisi büyümeye devam edecektir.”

CHP’yi Üzen Haber: Eski Belediye Başkanı Koronavirüse Yenildi