Bizi Takip Edin

Gündem

Müjdat Gezen Ve Metin Akpınar Hakkında Beraat Kararı

Müjdat gezen metin Akpınar beraat

Sanatçılar Müjdat Gezen ve Metin Akpınar hakkında bir televizyon kanalındaki sözlerine ilişkin “Cumhurbaşkanına alenen hakaret” iddiasıyla açılan davada karar çıktı.

Mahkeme, usta sanatçılar ile ilgili “Cumhurbaşkanına alenen hakaret” suçundan ayrı ayrı beraatlerine karar verdi.

“Politikayla Uğraşıyorlarsa Eleştiriyi De Göze Alacaklar”

Son duruşma öncesi BirGün’e konuşan usta oyuncu Müjdat Gezen, “Haddini bil” demenin cezasının yaklaşık 5 yıl hapis olamayacağının altını çizerek “Biz Metin Akpınar’ı ve Müjdat Gezen’i bile mahkeme mahkeme süründürürüz, kimse bizi eleştiremez, demek istiyorlar. Eğer politikayla uğraşıyorlarsa eleştiriyi de göze alacaklar” demişti. Gezen, “1960 yılından beri politik tiyatro yapıyorum hiç böyle bir şeyle karşılaşmadım” diye de eklemişti.

Barış Terkoğlu ve Barış Pehlivan OdaTv’den Ayrıldı: İşte Yerlerine Gelen İsimler

Müjdat Gezen Ve Metin Akpınar Hakkında Dava Süreci

Konuk oldukları Uğur Dündar’ın programında yaptıkları konuşmada, “Cumhurbaşkanına hakaret” suçunu işledikleri iddiasıyla usta sanatçılar hakkında, 4’er yıl 8’er aya kadar hapis cezası istemiyle dava açılmıştı.

Geçtiğimiz duruşmada esas hakkındaki mütalaasını açıklayan Cumhuriyet savcısı, Gezen ve Akpınar’ın söyledikleri sözler nedeniyle “Cumhurbaşkanına hakaret” suçunu işlediklerini öne sürerek 4’er yıl 8’er aya kadar hapis ile cezalandırılmalarına karar verilmesini istemişti.