Bizi Takip Edin

Yerel

Başkan Albayrak: ’57. Alay’ın Tekirdağ’da Kurulmuş Olması İftihar Kaynağıdır’

Kadir Albayrak çanakkale 18 mart

Başkan Kadir Albayrak, Çanakkale Zaferi’nin yıl dönümü vesilesiyle bir mesaj yayınladı. Albayrak, ‘Çanakkale, Türk halkının millet olma bilincine eriştiği bir zaferdir’ ifadelerini kullandı.

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Çanakkale Zaferi’nin 106. yıl dönümünde sosyal medya hesaplarından bir mesaj yayınladı. Çanakkale Zaferi’nde Tekirdağ’ın da önemini vurgulayan Albayrak, “19. Tümen ve 57. Alay’ın, Mustafa Kemal Atatürk tarafından Tekirdağ’da kurulmuş olması, bizim için iftihar kaynağıdır.” ifadelerini kullandı.

İmamoğlu-Albayrak Dayanışması: ‘Kabiliyetlerimizi Birleştireceğiz’

Kadir Albayrak: ‘Kahraman Ordumuz Çanakkale’nin Geçilemeyeceğini Tüm Dünyaya Göstermiştir’

Albayrak’ın mesajı şu şekilde:

“Şanlı bir kahramanlık destanı olan Çanakkale Zaferinin 106. yıl dönümünü kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Çanakkale Zaferi, Türk milletinin sonsuz vatan sevgisiyle tüm imkânlarını seferber ederek en modern silahlara sahip düşman ordularına karşı galip geldiği şanlı bir zaferdir.

Çanakkale, kınalı kuzuların geri dönmeyi düşünmeden cepheye koştukları, kahraman Mehmetçiklerimizin canlarını vatanımıza siper ettikleri, tarihin akışının değiştiği ve bir devrin kapanıp yeni bir devrin başladığı yerdir.

Çağının en güçlü donanması ve ordusuna en ağır yenilgisini yaşatan kahraman ordumuz, vatan sevgisi, cesareti ve özverisiyle Çanakkale’nin geçilemeyeceğini tüm dünyaya göstermiştir. Kahraman Mehmetçiklerimizin mücadele ruhunu Ebedi Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, “Çanakkale Zaferi, Türk askerinin ruh kudretini gösteren şayanı hayret ve tebrik bir misaldir. Emin olmalısınız ki, Çanakkale Muharebelerini kazandıran bu yüksek ruhtur” diyerek en güzel şekilde ifade etmiştir.

Kadir Albayrak

Başkan Albayrak: Hukuk Zaferimiz ve Projemiz Halkımıza Hayırlı Olsun

‘Bizim İçin İftihar Kaynağı’

Türk halkının, millet olma bilincine eriştiği Çanakkale Zaferi, sonuçları itibariyle Ebedi Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün tarih sahnesine çıkmasını sağlamış, Kurtuluş Savaşı’nın kazanılmasına ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasına zemin hazırlamıştır.

Çanakkale Savaşı’nın kazanılmasında önemli bir rolü olan 19. Tümen ve 57. Alay’ın, Mustafa Kemal Atatürk tarafından Tekirdağ’da kurulmuş olması, bizim için iftihar kaynağıdır.

Kadir Albayrak’ın Yükselişi: Büyükşehirlerde Memnuniyet Anketi Açıklandı

‘Saygı ve Şükranla Anıyorum’

Bu duygu ve düşüncelerle Çanakkale Zaferi’nin 106. yıl dönümünü kutluyor, Ebedi Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet, saygı ve şükranla anıyorum.”