Bizi Takip Edin

Gündem

İstanbullular İçin Kanal İstanbul’a İtiraz Süreci Başladı

Kanal İstanbul'a İtiraz Süreci

Kanal İstanbul imar planları, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nca onaylanarak askıya çıkarıldı ve Kanal İstanbul’a itiraz süreci başladı.

İstanbullular, 24 Nisan’a kadar planlara itiraz hakkını kullanabilecek. İtiraz dilekçelerine www.kanal.istanbul web sitesinden da ulaşmak mümkün. Yazılıp imzalanan dilekçeler, [email protected] adresine mail yoluyla iletebilecek ya da İstanbul Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Ataşehir hizmet binasına elden teslim edilebilecek.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, 25 Mart’ta Kanal İstanbul ve Yenişehir Rezerv Yapı Alanı Planlarını onaylayarak askıya çıkarttı. Arnavutköy, Başakşehir, Avcılar, Küçükçekmece, Bakırköy, Eyüp, Bağcılar, Esenler ve Bayrampaşa olmak üzere 9 ilçeyi kapsayan planlar, 90 bin futbol sahası büyüklüğünde bir alanı etkileyecek.

İstanbul Kent Konseyi, ‘Kanal İstanbul’ Hayata Geçerse Yaşanacakları Açıkladı

Kanal İstanbul’a İtiraz Süreci 24 Nisan’da Bitiyor

Askıya çıkarılan Kanal İstanbul revize planlarına itiraz hakkını kullanmak isteyen İstanbullular, www.kanal.istanbul web sitesinden itiraz dilekçesini indirip, imzalayarak [email protected] adresine mail yoluyla iletebilecek ya da İstanbul Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Ataşehir hizmet binasına elden teslim edilebilecek. İtiraz dilekçesine kısa yoldan ulaşmak isteyen yurttaşlar, bu bağlantıya tıklayarak ulaşabilir.

İtiraz süresi 24 Nisan 2021 tarihinde son buluyor.