Bizi Takip Edin

Gündem

‘O Bayan’ Sedef Kabaş’tan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Yanıt

sedef Kabaş erdoğan 128 milyar dolar

Gazeteci yazar Sedef Kabaş, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın AK Parti Grup toplantısında kendisini hedef göstermesine yanıt verdi.

Sayın Cumhurbaşkanı 128 milyar dolar nerede sorusunayanıt vermek yerine, bir algı yönetiminden istifade ederek bu soruyu sovuşturmaya çalıştığını belirten Sedef Kabaş, “Kara propaganda nasıl yapılır konusuna AKP bir kez daha güncel bir örnek sunmuş oluyor.” ifadelerini kullandı.

Sedef Kabaş’ın açıklaması şu şekilde:

“Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan bugünkü konuşmasında beni, Ana Muhalefet Partisi Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun rehberi ilan etti. Ben emrediyormuşum, Kılıçdaroğlu da ‘peki efendim’ diyormuş. Öylesine köşeye sıkıştılar ki 3 seneden daha fazla bir süre önce ODTÜ’de düzenlenen ve TEDX METÜ çatısı altında düzenlenen bir organizasyonda yaptığım ve bugüne kadar 500 bine yakın kişinin izlemiş olduğu, kamuoyuna açık olan bir konuşmadan alıntılar yaptılar.

Ben konuşmamda algı nedir, gerçek nedir bunu anlatmaya çalıştım. Kara propaganda deyince akla gelen ilk isim Hitler’in propaganda bakanı Goebbels’dir ve Goebbels’den örnekler verdim. Goebbels’i örnek verdiğim sözleri, ‘Bir büyük yalan atınız ve bu yalan basit bir yalan olsun. Bu basit ve büyük yalanı sürekli tekrar edin’ denilen Goebbels’in o ünlü sözünü örnek verdiğim bu konuşmada, bu sözleri montajlayarak adeta bana aitmiş gibi gösterip, CHP lideri Kılıçdaroğlu’na ‘büyük yalanlar söyle’ dediğimi iddia ettiler.

128 milyar nerede sorusu, ‘Kılıçdaroğlu’na emir verip, gündem yarattığım bir yalandan’ ibaretmiş. Erdoğan buna inanın, ortada delil var, size gösterdim diyor. Aslında tam da bu konuşmada anlattığım kara propaganda nedir, nasıl yapılır konusuna AKP tıpkı 18 yıldır yaptığı gibi, misal Kabataş yalanı, misal Cami’de içki içtiler, misal asrın lideri yalanında olduğu gibi bir kez daha güncel bir örnek sunmuş oluyor.

Bence Sayın Erdoğan kendisini böylesine trajikomik duruma düşüren iletişim danışmanlarını derhal görevden almalı. Yoksa Goebbels taktikleri konusunda halkı uyandırmaya çalışan bir ‘bayan’ eğitmeni, yine Goebbels taktikleri ile hedef haline getirmiş duruma düşecek. Sizden ricam ‘topraklar değil, beyinler işgal ediliyor’ başlıklı konuşmamı baştan sona izlemenizdir. Son kararı sizler verin. Deyin ki biz artık ‘o mavi elmaları’ yemeyi reddediyoruz.”

Sedef Kabaş’tan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya 10 Kritik Soru

Sedef Kabaş’ın Kamuoyuna Açıklaması

Kabaş’ın ‘Topraklar Değil, Beyinler İşgal Ediliyor’ Konuşması (2018)

Ne Olmuştu?

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında bazı görüntüler yayınlayarak, “İşte orada bayan diyor ya, ‘yalanı büyük konuşacaksın, büyük söyleyeceksin’ diyor ya, işte Kılıçdaroğlu’nun rehberini öğrendiniz mi? O bayan… Büyük söyleyeceksin diyor, o da ’emredersiniz diyor ve büyük söylüyor” ifadelerini kullanmıştı.

‘Kanal İstanbul’un Yapılması, Trakya’yı Yunanistan’a Hediye Etmektir’