Bizi Takip Edin

Politika

İYİ Partili Türkkan’dan Çarpıcı İddia: ‘Umrede Tanışıp, Bakan Yaptılar’

lütfü türkkan ruhsar Pekcan

İYİ Partli’li Lütfü Türkkan, gazeteci yazar Sedef Kabaş’ın YouTube kanalına konuk oldu. Türkkan, eski Ticaret Bakanı hakkında sert eleştirilerde bulundu.

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ın kendi bakanlığına dezenfektan satmasının nüfus ticareti olarak yorumlayan İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, ‘Artık yolsuzluğun ve soysuzluğun miktarı konuşulmaya başlandı.” ifadelerini kullandı.

Lütfü Türkkan: ‘Artık Yolsuzluğun ve Soysuzluğun Miktarı Konuşulmaya Başlandı’

Lütfü Türkkan’ın açıklamaları şu şekilde:

“Ben size Sayın Pekcan’ın hikayesini anlatayım. Size Sayın Pekcan, Umre’de Emine Hanım’a rastlıyor. Umre’de  tanışıyorlar. Emine Hanım çok da sevmiş Sayın Ruhsar Pekcan’ı. Bir bayan bakan dışarıdan arayınca, sayın Azeriye Hanımefendi var. Çok saygın bir hanımefendi, iş dünyasının da gerçekten sevdiği. Sağlık problemleri yüzünden kabul etmeyince, ya nasıl olsa biz bunu umrede tanıdık, kadın da iyi bir kadın deyip bakan yaptılar. Sonuçta 6 milyon lira, 9 milyon lira dezenfektan satmaya kadar gitti o iş.”

‘O Bayan’ Sedef Kabaş’tan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Yanıt

‘Ben Yapınca En Ufağını Yaptım Diyor’

Artık o kadar pespaye hale gelmiş. Ticaret Bakanı eşi ile birlikte kurduğu şirketten dezenfektan alıyor. Bunun ismi nüfus ticareti, bunun ismi ihaleye fesat karıştırmak. Bunun için ihale de açılmamış, teklif usulü almışlar. Ama Sayın Bakanın bir tane doğru lafı var. Bu kadar para için mi, bu gürültü koparılıyor? 6 milyon lira, ben yapınca en ufağını yaptım. Diğer tarafları inceleyin. Bizim BİR genel merkez danışmanızımın altında Porsche varken, önünde pudra şekerleri varken, benim sattığım 6 milyonluk dezenfektandan ne bahsediyorsunuz diyor? Ben yapınca en ufağını yaptım diyor. Artık burada yolsuzluğun ve soysuzluğun miktarı konuşulmaya başlandı.”

Programın tamamı için tıklayınız.

İYİ Parti’den Ruhsar Pekcan İçin Yüce Divan Çağrısı

Türkkan ‘Yüce Divan’ Çağrısı Yapmıştı

İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ın aile şirketinden Ticaret Bakanlığı’na 9 milyon TL’lik dezenfektan satın alması skandalının ardından Erdoğan tarafından bakanlıktan görevden alınmasıyla ilgili, “Bakanın ürettiği dezenfektanları kendi Bakanlığı’na satması, tam bir çürümüşlük göstergesidir. Rezil olmadan bitirmek de mümkün bu görevleri. AK Parti bu pisliğin üzerine yatamaz. Sayın Bakan’ın Yüce Divan’a sevki, bunun arkasından gelecek olan daha fazla pis kokuların önüne geçebilir” yorumunda bulunmuştu.