Bizi Takip Edin

Gündem

Skandal: Valilik, Alkol Yasağı Kararında CHP’li Belediye Adına Karar Vermiş

Murat Emir alkol yasağı

Kırklareli Valiliği’nin ‘oy birliği’ ile alındı dediği alkol satış yasağı kararında Kırklareli Belediye Başkanı CHP’li Siyam Kesimoğlu’na vekalet eden Belediye Başkan vekili Arda Kolcular’ın imza atmadığı ortaya çıktı.

İçişleri Bakanlığı’nın genelgesinde yer verilmemesine rağmen hukuksuz biçimde getirilen içki satışına yasak uygulaması, valilikler eliyle resmiyete kavuşturulmaya çalışılıyor.

İl Hıfzısıhha Kurulu kararlarıyla kentlerde içki satışına yasak getirildiği bildirildi. Benzer kararların alındığı 21 ilin 9’unda ise CHP’li belediyeler yönetimde bulunuyor.

CHP’li Ağbaba: ‘Devlet Adeta Alkolle Yaşıyor’

CHP’li Belediye Yalanladı

Antalya haricindeki illerde kararların oy birliği ile alındığı iddia edilirken İzmir Büyükşehir Belediyesi, Aydın Büyükşehir Belediyesi, Kırklareli Belediyesi ve Bolu Belediye Başkanı, valilikleri yalanlayarak kararda imzalarının bulunmadığını açıkladı.

Kırklareli Belediye Başkanı CHP’li Mehmet Siyam Kesimoğlu da “Ne ben ne de kurumumuzdan bir arkadaşım böyle bir karara imza atmadı” diyerek Valiliği yalanladı.

Kesimoğlu’nun kararın altında imzam yok demesiyle Kırklareli Valiliği’nin söz konusu kararı da internet sitesinden kaldırıldı.

Daha önce ulaşılabilen karara artık Valiliğin internet sitesinden ulaşılamadığı görüldü.
(http://www.kirklareli.gov.tr/kurumlar/kirklareli.gov.tr/duyuru-belgeler/2021/04-NISAN/20210430-3/43-Nolu-Karar.PDF)

İçki Satışı Yasağına Sert Tepki: ‘Adı Konmamış Bir Şeriat Uygulaması’

Alkol Yasağı Kararı Alınan Kentlerin 9’u CHP’li Belediye

Yasak açıklanan illerde, Antalya haricindeki İl Hıfzıssıhha Kurulu kararlarının oybirliğiyle alındığı belirtiliyor.

İl Hıfzıssıhha Kurulu bileşenlerinden biri de belediye başkanları olduğu için ‘oy birliği’ ile karar alındığı belirtilen illerde belediye başkanlarının da kararlara imza attığı düşünülüyor.

21 ilden 9’unda ise CHP’li yönetimlerin bulunması sosyal medyada tepki çekmişti.