Bizi Takip Edin

Ekoloji

CHP’li Vekiller İkizdere’de Makinelerin Çalışmasını Engelledi

CHP'li Vekiller

Rize İkizdere’de köylülerle dayanışmak için bölgeye gelen CHP’li Vekiller, jandarma tarafından engellenmeye çalıştı.
İnşaat alanına giren milletvekilleri, iş makinelerinin önüne geçerek eylem yaptı.

CHP milletvekilleri Mehmet Bekaroğlu, Seyit Torun ve Mustafa Tuncer, İkizdere’de direnen halka desteğe geldi. İnşaat alanına danışmanlarıyla birlikte girilmesi engellenen milletvekilleri, kendi başlarına inşaat alanına girdi. Vekiller iş makinalarının önünde oturarak çalışmayı engellemeye çalıştı.

‘Bu Doğa Düşmanı Projenin İptal Edilmesi Gerekiyor’

CHP’li Vekiller: “Böyle Bir Zenginlik Yok Edilir Mi?”

Engellemelere tepki gösteren Bekaroğlu, İkizdere’de bulunmanın milletvekili olarak görevleri olduğunu söyledi. Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun açıklamalarına da tepki gösteren Bekaroğlu;
“Buraya gelenler yabancıdır diye bizi tehdit edip hedef gösterdi. Köylüleri dinleriz ama onlara göstereceğiz dedi. Gösteriyor da. Asker dikilmiş içeriye sadece vekilleri alabilirim diyor. Neden diyince de tehlikeli diyor. E oradaki askerin canı can değil mi peki.

Ülkede dürüst insanlara karşı böylesi bir zulüm başka bir devirde olmamıştır. Biz milletin temsilcileriyiz. Bir kişi bir bölgeden seçilir, bütün ülkeyi temsil eder. Tokat milletvekilinin ne işi var diyor böyle saçma soru olur mu? Sayın bakanın ne işi var o zaman İstanbul vekili değil mi?

Buranın taşına dokunmayın, maden mühendisleriyle de konuştum, hepsi bazal. Böyle bir zenginlik yok edilir mi? Biz şimdi buraya geldik dokunulmazlığımızı kullanarak, makinalar durdu. Sonrasında ne karar verirler bilmiyoruz, bizim elimizden gelen bu, bunu yapıyoruz. Bakan dün geldi burada herkese hakaret etti, rüşvet teklif etti, böyle şey yapılır mı?”