Bizi Takip Edin

Politika

CHP’li Öztunç’tan Müsilaj Açıklaması: ‘AK Parti Hükümeti Hiç Umursamadı’

Ali Öztunç Deniz Salyası

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, partisinin Tekirdağ İl Başkanlığı’nda deniz salyası (müsilaj) sorununa ilişkin açıklamalarda bulundu.

CHP Doğa Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, Tekirdağ İl Başkanlığı’nda gerçekleştirdiği açıklamada, deniz salyası ve diğer çevre sorunlarıyla ilgili incelemelerde bulunacaklarını söyledi.

DOSYA HABER | ‘Marmara Denizi, ‘Hayalet Deniz’ Olabilir!’

Ali Öztunç: ‘Bu Konuda Yıllardır Uyarılarda Bulunuluyor’

Marmara’da yaşanan ve giderek büyüyen deniz salyası sorununu değinen Öztunç, “Pek çok sebebi var bunun. Birincisi küresel ısınma, deniz suyunun sıcaklığının fazla olması. Bir başka sebep, kirlilik. Atıklardan kaynaklı kirlilik. Başka bir sebep, bazı bilim adamları bunu dile getiriyor, Ergene Nehri, Ergene’nin deşarj meselesi. Maalesef Marmara Denizi’nde bu tablo yaşanıyor. Bu konuda yıllardır uyarılarda bulunuluyor. Maalesef AK Parti hükümeti hiç umursamadı. Geldiğimiz noktada bu görüntülerle karşı karşıyayız.” ifadelerini kullandı.

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ı da ziyaret eden Öztunç, ardından Süleymanpaşa Balıkçı Barınağı’ndaki balıkçılarla bir araya geldi. Öztunç, Tekirdağ Süleymanpaşa Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı İbrahim Pehlivanoğlu ve balıkçıların deniz salyasıyla ilgili sorunlarını dinledi.