Bizi Takip Edin

Ekoloji

Doğu Biga Madencilik’in Genel Müdürü Görevden Alındı

Ahmet Şentürk Doğu Biga

Yaptığı açıklamalarla kamuoyunun ciddi tepkisini çeken Doğu Biga Madencilik Genel Müdürü Ahmet Şentürk’ün görevinin sona erdiği duyuruldu.

Sözcü yazarı Çiğdem Toker bugünkü yazısında, Alamos Gold’un Hollanda‘daki iştiraki üzerinden, Doğu Biga’nın genel müdürü, yönetim kurulu üyesi ve başkanvekili Ahmet Şentürk’ün bu görevlerinin sona erdiğini yazdı.

“Şentürk, geçen yıl kasım ayında, 2 yıllığına yönetim kurulu üyesi, bir yıllığına da başkanvekili olarak seçilmişti (Şentürk’ün tahkim kararı öncesinde, Kirazlı’yla ilgili bazı açıklamaları epeyce tartışılmıştı.) Bu koltukta sadece 6 ay kalabilen Şentürk’ü aradım. Görevinin neden bittiğini sordum” diyen Toker, “Karşılıklı anlaşarak yollarımızı ayırdık” yanıtı aldığını aktardı.

Toker, son aylardaki tartışmaların bu kararda etkisi olup olmadığı yönündeki sorusuna Şentürk’ün, “Hayır, bu profesyonel bir karar” yanıtı verdiğini ifade etti.

Şentürk’ün konuşmak istemediğini belirttiğini aktaran Toker, yeni başkanvekili olarak Elgin Doğrul’un getirildiği bilgisini aktardı.

‘Alamos Gold, Türkiye’ye Meydan Okuyor’