Bizi Takip Edin

Ekoloji

Keşan’da On Binler Saros İçin Bir Araya Geldi: ‘Saros Bizimdir!’

sarosuma dokunma

Binlerce yaşam savunucusu, BOTAŞ tarafından hukuksuzca inşa edilen FSRU liman projesine karşı Keşan’da ‘Saros Mitingi’ için bir araya geldi.

Saros Gönüllüleri ve Keşan Kont Konseyi iş birliğinde, ‘Saros’a Adalet’ mitingi düzenledi. Sanatçı ve Saros Gönüllüsü Haluk Levent de mitingde sahne alarak, mücadeleye omuz verdi.

Saat 11.oo’de Enez Kavşağı’nda bir araya gelen yaşam savunucuları, saat 12.00’de Keşan Cumhuriyet Meydanı’na doğru yürüyüşe geçti. ‘Saros Bizimdir, Bizim Kalacak’ sloganlarıyla yapılan yürüyüşe birçok siyasi parti ve STK temsilcisi de destek verdi.

Saros Gönüllüleri Hukuksuzluğa Direniyor: ‘BOTAŞ Talanını Durdurun!’

Bir Zafer Daha: Saros’taki Büyük Dayanışma ‘ÇED’ Oyununu Bozdu

Haluk Levent Sahnede

Sanatçı ve Saros Gönüllüsü Haluk Levent de mitingde sahne aldı. Daha önce birçok kez yaşam savunucularının mücadelesine destek veren sanatçı, bu sefer de on binlerle bir araya geldi.

Levent sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Yine konserdeyiz Saros için. Daha önce Trans Trakya projesini iptal ettirmiştik! Bu kez işimiz zor. Çünkü ilgili şirketler mahkeme karalarına karşı türkü türlü bahanelerle işlerini yürütüyorlar. Olsun! Tarih bu günleri hafızasında tutacaktır elbet!” ifadelerini kullandı.