Bizi Takip Edin

Yeşil Kültür

Doğa Talanına Dur De! Fotoğraf Yarışması

doğa için sanat derneği

Doğa İçin Sanat Derneği ve İFSAK iş birliğinde rant için talan edilen doğanın önemine dair kamuoyunda farkındalık yaratmak için fotoğraf yarışması düzenleniyor.

Doğa İçin Sanat Derneği tarafından yapılan yarışma duyurusu şu şekilde:

“Farkında mısınız doğayı kaybediyoruz! Ormanların yok edilmesi, su kaynaklarının, denizlerin ve göllerin kirletilmesi, gübreleme adı altında toprağın kimyasallarla zehirlenmesi, madenciliğin yıkıcı zararları, HES’ler, JES’ler, otoyollar, limanlar, AVM’ler, konutlar derken giderek artan betonlaşma…! Tüm bunlar doğayı ve doğadaki canlıları her geçen gün daha da tehdit ediyor…

Rant uğruna doğa yağmalanıyor ve yok ediliyor! Bunları görüyor, duyuyor ve hissediyoruz! Doğanın önemini biliyoruz, ancak doğal yaşamın korunması için kamuoyunda farkındalık yaratmak adına yeterince duyarlılık ve mücadele içinde miyiz?

Doğa için Sanat Derneği olarak bizim misyonumuz, rant için talan edilen doğanın önemine dair kamuoyunda farkındalık yaratmak. Bu amaçla konusu “Doğa Talanı” olan bir fotoğraf yarışması düzenliyoruz. Yarışmamız İFSAK’ın (İstanbul Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği) destekleriyle organize edilmektedir.”

Doğayı Ve Yeryüzü Kaynaklarını Zapteden İnsana Karşı Başkaldırı Sergisi

Yarışma Takvimi

Etkinliğe son katılım tarihi: 19 Ekim 2021

Jüri toplantısı tarihi: 30 Ekim 2021

Sonuçların açıklanması: 17 Kasım 2021 tarihinde olacaktır.

Sonuçlar [email protected] web sitesinden ilan edilecek; ayrıca kazanan katılımcılara sonuçlar telefon ve/veya e-posta yoluyla bildirilecektir.

Pandemi koşullarına bağlı olarak 17 KASIM 2021’de katılımcılara plaket ve katılım belgelerinin sunulacağı özel bir etkinlik düzenlenecek ve sergileme yapılacaktır.

Jüri

  • Özhan ÖZDE – İFSAK Yönetim Kurulu Üyesi, İFSAK Gezi Birimi Koordinatörü.
  • Gültekin ALKURT – İFSAK Yönetim Kurulu Üyesi, İFSAK Arşiv ve Kütüphane Birimi Koordinatörü.
  • Tania SİSA – İFSAK Yönetim Kurulu Üyesi, İFSAK Üye İlişkileri Birimi Koordinatörü.
  • Fethi KINAŞ – Doğa Fotoğrafçısı, Aktivist.
  • Aysun AKYÜZ – Yönetmen.
  • Süleyman KARAN – DİSDER Başkan Yardımcısı, Gazeteci- Yayıncı.
  • Buket KARADEMİR – Belgesel Yönetmeni.

İyi Bak Dünyana: ‘Atığın İhtimalleri: Biçim Ve Süreç’

Ödüller

İlk üç dereceyi alan katılımcılara tercih ettikleri sanat dalında pandemi sonrası (resim, heykel, senaryo yazımı, drama ve oyunculuk, sanat tarihi vb.) iki kur (altı ay süreli) eğitim.

Mansiyon alan katılımcılara, tercih ettikleri sanat dalında bir kur (üç ay süreli) eğitim olanağı sağlanacaktır.