Bizi Takip Edin

Yerel

Edremit Dev İsimleri Ağırlayacak: 4. Edremit Kitap Fuarı Başlıyor

4. edremit kitap fuarı

Edremitliler dev isimleri ağırlamaya hazırlanıyor. 4. Edremit Kitap Fuarı, 10 Ağustos’ta muhteşem bir etkinlik programıyla kapılarını açıyor.

“Ölmez Ağacın Gölgesinde Kitap” ve “Sabahattin Ali 114 Yaşında” sloganıyla yapılacak fuara 200’e yakın yazar, şair, gazeteci, belediye başkanı ve milletvekiliyle 60’a yakın yayınevi katılacak.

Fuarda yazarlarla yapılacak söyleşiler, imza günlerinin yanı sıra dinletilere de yer verilecek, Sabahattin Ali Anı Evi’ne, Atatürk Evi’ne ve Kazdağları Müzesi’ne turlar düzenlenecek,  Türk edebiyatının usta ismi Orhan Kemal için bir sergi açılacak.

10 – 17 Ağustos tarihleri arasında Edremit Altınkum Belediye Tesisleri’nde gerçekleşecek fuar her gün 18:00 ile 24:00 saatleri arasında açık olacak.

Edremit, Kazdağları, Kuzey Ege Zeytinlik Alanlarını Bekleyen Büyük Tehlike

4. Edremit kitap Fuarı Programı

10 Ağustos’taki açılış sonrasında Gazeteci Gürkan Hacır’ın sunduğu ‘Şimdiki Zaman’ programı usta isimleri konuk ediyor. Duayen Gazeteci Uğur Dündar, gazeteci Barış Yarkadaş, Prof. Dr. Barış Doster ve Türkiye Yayıncılar Birliği Başkanı Kenan Kocatürk yayına katılacak.

12 Ağustos Perşembe günü ise Edremitliler, Belediye Başkanlarını ağırlayacak. ‘Sosyal Belediyecilik Nasıl Yapılır’ isimli etkinlikte Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı, Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli, Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal konuk olacak.

Fuar boyunca birçok ünlü isim de farklı etkinliklerde yer alacak. Belgesel yapımcısı Nebil Özgentürk, İlahiyatçı yazar Cemil Kılıç, Tarihçi Sinan Meydan, yazar Ahmet Ümit, yazar İnci Aral, yazar Ayşe Kulin, AKUT Onursal Başkanı Nasuh Mahruki, Prof. Dr. Ali Demirsoy, Orhan Kemal’in oğlu, yazar Işık Öğütçü, Ekonomist Ozan Bingöl, TİP Genel Başkanı Erkan Baş, CHP PM Üyesi Eren Erdem, CHP İstanbul Milletvekili Yunus Emre, Oyuncu İlyas Salman, Şair Ahmet Selçuk İlkan, Şair Ataol Behramoğlu, Şair ve yazar Sunay Akın, Moğollar, gazeteciler Timur Soykan, Mustafa Balbay Saygı Öztürk, Metehan Demir, Aytunç Erkin, Murat Ağırel, Ümit Zileli, Deniz Zeyrek, Tuncay Mollaveisoğlu ve TELE 1 Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ gibi birçok değerli isim fuarda Edremitliler ile buluşuyor.

Edremitlilerin İsteği Gerçekleşti: Atatürk Heykeli Meydandaki Yerini Aldı