Bizi Takip Edin

Politika

CHP’li Güncer: ‘Demokrasi Mücadelemiz, Atatürk Devrimleri Işığında Hedefine Ulaşacaktır’

Alaaddin Güncer CHP Kırklareli

CHP Kırklareli İl Başkanı Alaaddin Güncer, Cumhuriyet Halk Partisi’nin 98. kuruluş yıl dönümü sebebiyle bir basın açıklaması yaptı.

CHP Kırklareli İl Başkanı Avukat Alaaddin Güncer, partisinin 98. kuruluş yıl dönümü sebebiyle bir basın açıklaması yayınlayarak, “Kurulduğu günden beri CHP, ulusumuzun birliğine ve bütünlüğüne, vatanımızın bağımsızlığı ile ‘Hâkimiyet kayıtsız şartsız milletindir’ ilkesine kararlılıkla bağlı olanların partisidir. Tarihsel köklerinden aldığı güçle geleceğe emin adımlarla ilerleyen CHP hem gelenek ve göreneklerine bağlı hem de çağın yeniliklerine açık, toplumun sorunlarını çözüme ulaştırabilecek kadrolara sahiptir.” ifadelerini kullandı.

Alaaddin Güncer: ‘CHP, Dünyanın En Köklü Partisidir’

İl Başkanı Güncer’in açıklaması şu şekilde:

Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün iki büyük eserimden biri diyerek nitelendirdiği, ulu çınarımız Cumhuriyet Halk Partimizin 98. Kuruluş yıl dönümünü kutlamanın onur ve gururunu yaşıyoruz.

Kökleri, Anadolu ve Rumeli Müdafa-i Hukuk Cemiyeti’ne, Kuvayı Milliye’ye dayanan Cumhuriyet Halk Partisi, dünyanın en eski ve en köklü partisidir. Cumhuriyet Halk Partisi kadrolarının 98 yıl önce vatan savunmasında vermiş olduğu bağımsızlık mücadelesi sadece bu topraklara barış getirmekle kalmamış aynı zamanda dünyadaki bütün mazlum milletlere de umut olmuştur.

CHP’li Güncer’den ‘Erken Seçim’ Çağrısı: ‘Türkiye, Bu Düzene Mahkum Değil!’

‘Sivas Kongresi, Atatürk Tarafından CHP’nin İlk Kurultayı Olarak Kabul Edilmiştir’

19 Mayıs 1919’da büyük bir kararlılıkla Samsun’a ayak basarak Milli Mücadelemizi başlatan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşları ardından ülkemizin geleceği için önemli kararların alındığı 4 Eylül 1919’da Sivas Kongresi’ni toplamıştır. Daha sonra kurtarıcı ve kurucu liderimiz, ilk genel başkanımız Mustafa Kemal Atatürk, önemli kararların alındığı Sivas Kongresi’ni Cumhuriyet Halk Partisi’nin ilk kurultayı olarak kabul etmiştir.

26 Aralık 1922 tarihinde Cumhuriyet Halk Fıkrası henüz kurulmamışken Mustafa Kemal Atatürk kabul ettiği bir grup gazeteciye şu açıklamayı yapmıştır: “En mütevazı bir millet ferdi sıfatiyle hayatımın sonuna kadar vatanın hayrına vakfeylemek emeliyle, barıştan sonra Halkçılık esası üzerine dayanan ve Halk Fırkası adıyla siyasi bir fırka kurmak niyetindeyim.” Demiştir. Nitekim ardından 9 Eylül 1923 tarihinde Cumhuriyet Halk Partisi yani kuruluştaki adıyla Cumhuriyet Halk Fıkrası Gazi Mustafa Kemal Atatürk liderliğinde kurulmuştur.

‘CHP Hem Gelenek ve Göreneklerine bağlı Hem De Çağın Yeniliklerine Açık’

Kurulduğu günden beri CHP, ulusumuzun birliğine ve bütünlüğüne, vatanımızın bağımsızlığı ile ‘Hâkimiyet kayıtsız şartsız milletindir’ ilkesine kararlılıkla bağlı olanların partisidir. Tarihsel köklerinden aldığı güçle geleceğe emin adımlarla ilerleyen CHP hem gelenek ve göreneklerine bağlı hem de çağın yeniliklerine açık, toplumun sorunlarını çözüme ulaştırabilecek kadrolara sahiptir.

CHP’li Güncer’den İnce’ye Sert Tepki: ‘Faik Öztrak Trakya’nın Gururudur’

‘Demokrasi ve Adalet Mücadelemiz Atatürk İlke ve Devrimlerinin Yol Göstericiliğinde Hedefine Ulaşacaktır’

Adım adım Türkiye Cumhuriyeti’mizin ve partimizin 100. yılına yaklaştığımız bu dönemde Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun liderliğinde Cumhuriyetimizi demokrasi ile taçlandırmış kadrolarla, kimseyi ötekileştirmeyen, tüm yurttaşlarımızı kucaklayan, demokrasi ve adalet mücadelemiz Atatürk ilke ve devrimlerinin yol göstericiliğinde hedefine ulaşacaktır.

Cumhuriyet Halk Partimizin 98. Kuruluş yıl dönümünde ülkemizin kurtarıcısı ve kurucusu, partimizin ilk genel başkanı, Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere Milli Mücadelemizin tüm kahramanlarını, partimize emeği geçmiş olan ve bugün itibariyle ebediyete intikal etmiş olan tüm partililerimizi saygı, rahmet ve minnetle anıyorum.

Cumhuriyet Halk Partisi olmasının onuru, Cumhuriyet Halk Partili olmanın guruyla partimizin 98. Kuruluş yıl dönümünü kutluyorum.”