Bizi Takip Edin

Yerel

Edremit’te Düşman İşgalinden Kurtuluşun 99. Yılı Coşkuyla Kutlandı

Edremit Belediyesi Selman hasan arslan

Balıkesir’in Edremit ilçesinin düşman işgalinden kurtuluşunun 99. yıl dönümü halkın katılımıyla coşkulu bir şekilde kutlandı.

Kuva-yi Milliye hareketinin başladığı yerlerden olan Balıkesir’in Edremit ilçesinin düşman işgalinden kurtuluşunun 99. yıl dönümü Cumhuriyet Meydanı’nı ve Adnan Medres Bulvarı’nda düzenlenen törenler ile kutlandı.

Kutlama töreni Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirildi. Kutlamalar kaymakamlık, garnizon komutanlığı ve belediye başkanlığı makamları çelenklerinin Atatürk Anıtı’na konulmasıyla başladı.

Kaymakam Turgay Ünsal, 19. Motorlu Piyade Tugayı ve Garnizon Komutanı Piyade Albay Alper Örün, Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan ve diğer protokol mensupları, askeri erkan, muharip gaziler, sivil toplum kuruluşları, dernek ve oda başkanları, muhtarlar ve çok sayıda vatandaşın katıldığı kutlamalarda saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Edremit Halkının İsteği Gerçekleşti: Atatürk Heykeli Meydandaki Yerini Aldı

edremit belediyesi kurtuluş

Başkan Arslan: ‘Kahramanlarımızın Mücadeleleri Bize İlham Olsun’

Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, “Sevgili Edremitliler, Bizim için çok anlamlı olan bugün size şunu anlatmaya çalıştım: Edremit’in kurtuluşu cesarettir, mücadeledir, özveridir, direniştir. Bugün Edremit’in denizine giriyorsak, dağlarında geziyorsak, havasını soluyorsak hep bunlar sayesindedir. Edremitli atalarımızın, tüm kahramanlarımızın mücadeleleri bize ilham olsun. İsmini andığım ve anamadığım tüm atalarımıza şükranlarımı sunuyorum. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı ve özlemle anıyorum. Edremit’in 99. kurtuluş yıldönümü kutlu olsun.” dedi.

edremit cumhuriyet meydanı

Türk Bayrakları Dağıtıldı

Adnan Medreres Bulvarındaki resm-i geçide atlarıyla alana gelen Edremit efeleri, protokol mensuplarına Türk bayrağı hediye etti. Ardından tören geçişleri başladı. Askerler, sivil toplum kuruluşları, dernek ve odalar ile ilçedeki işletmeler, yaya olarak ve araçlarıyla gerçekleştirdiği resmi geçit ilgiyle izlendi.

Binlerce kişinin izlediği törenlerde bazı araçlardan Türk Bayrakları dağıtılırken güvercinler bırakılıp şapka, kalem, defter, kolonya, şeker gibi hediye paketleri dağıtıldı.

Edremit, Kazdağları, Kuzey Ege Zeytinlik Alanlarını Bekleyen Büyük Tehlike