Bizi Takip Edin

Yerel

Beşiktaş Belediyesi’nden Öğrencilere Ücretsiz Yemek Uygulaması: Öğrenci’YE

Öğrenci'YE Beşiktaş Belediyesi

Beşiktaş Belediyesi ilçesinde yaşayan öğrencilere ücretsiz yemek yeme imkanı sağlayan ‘Öğrenci’Ye’ uygulamasını, düzenlenen lansman ile hayata geçirdi. 

Beşiktaş Belediyesi ve TURYİD (Turizm Restoran Yatırımcıları ve Gastronomi İşletmeleri Derneği) iş birliğiyle gerçekleştirilen proje kapsamında Beşiktaş’taki öğrenciler ‘’Öğrenci’Ye’’ uygulamasıyla ilçedeki anlaşmalı restoranlardan ücretsiz yemek yiyebilecek. Lansmanda konuşan Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, “Beşiktaş’ta göreve geldiğimiz 2,5 yılın son 1,5 yılı pandemi mücadelesiyle geçti. Zor koşullara rağmen, komşularımıza yalnız bırakmadık, ihtiyaçlara yanıt vermek için elimizden geleni yaptık, belediyemizin tüm imkanlarını seferber ettik. Standart belediyecilik hizmetlerinin çok ötesine geçerek, Saha Çözüm Hareketimiz sayesinde Beşiktaş’ta çalınmadık kapı bırakmadık. Komşularımızla bire bir iletişime geçip binlerce vatandaşımızın şikayetlerini dinledik, sorunlarını çok hızlı bir şekilde çözmeye gayret ettik ve diyaloğumuzu güçlendirdik” dedi.

Başkan Akpolat: ‘Ortaköy Vadisi Projesini Hayata Geçireceğiz’

Başkan Akpolat: ‘Gençlerin Genç Olma Hakkını Savunuyoruz’

Başkan Akpolat sözlerine şöyle devam etti:

“Beşiktaş, kalbi gençlerle atan bir kent. Ben de bu kentin belediye başkanı olarak gençleri duymaya, dinlemeye, anlamaya özen gösteriyorum. Sorunlarla mücadele ederken gençlerimizden ilham ve enerji alıyorum. Gençlerle her bir araya geldiğimde şunu görüyorum. Gençlerimizin dertleri ortak, ve bu dertlerin çoğu onların yaşından büyük. Onlar özgürce, insanca ve gerçekten genç olarak yaşamak istiyorlar”

‘Beşiktaş’ın Kapılarını Sonuna Kadar Açıyoruz’

Beşiktaş Belediyesi olarak, öğrencilere hayatın her alanında destek olmak için Beşiktaş’ta Öğrenci Politikaları Hareketi’ni başlattıklarını kaydeden Başkan Akpolat, “Pandeminin hemen öncesinde öğrencilere yönelik hizmet ve projelerimizi geliştirsek de, karantina ve kısıtlamalar nedeniyle bir kısmını hayata geçirememiştik. Yine pandemi döneminde, öğrencilere yönelik yeni mekân ve uygulamalarımızın üzerinde çalışarak öğrenci politikalarımızı bir hayli genişlettik. Gençlerimizin hayatı birer genç olarak yaşayabilmeleri için Beşiktaş’ın kapılarını sonuna kadar açıyoruz” şeklinde konuştu.

‘Öğrenci’ye Bir Dayanışma Ekosistemi Projesidir’

Projeye ilişkin ayrıntıları anlatan Akpolat, “Geçtiğimiz yaz sonunda, hem yüz yüze hem de çevrimiçi eğitim verebilecek şekilde Beşiktaş Akademi bünyesindeki YKS ve LGS kurslarını planladık ve ekim başında kurslarımız başladı. Beşiktaş’a yeni halk kütüphaneleri kazandırıyoruz. Öğrencilerin beslenme hakkını korumak için, Turizm Restoran Yatırımcıları ve Gastronomi İşletmeleri Derneği ile iş birliği içerisinde Öğrenci’YE adlı sosyal dayanışma uygulaması geliştirdik. Yenilikçi bir mobil uygulama olan Öğrenci’YE, bir dayanışma ekosistemi projesidir. Bu proje kapsamında, Beşiktaş’taki anlaşmalı restoranlar üniversite öğrencileri ile yemek paylaşımı yapacaklar. Mobil uygulama üzerinden restoranlarda yerini ayırtan öğrenciler, ücretsiz olarak yemek ihtiyaçlarını karşılayabilecekler” diye konuştu.

Beşiktaş Belediyesi Engelli Kediler İçin Rehabilitasyon Yuvası Açtı

‘Biz Öğrencilere Ciddi Anlamda Maddi Katkı Sağlıyor’

19 yaşındaki üniversite öğrencisi Ali Kural, “Uygulamayı kullanmaya başladım. Uygulama oldukça güzel olmuş. Öğrenciler olarak bizim çok işimize yarayan bir çalışma olmuş. Öğrencilerin en büyük ihtiyacı yemek. Bu uygulama bize ciddi anlamda ekonomik katkı sağlıyor. Maddi acıdan bizi çok rahatlatacak” dedi.

Üniversite öğrencisi Hazal Öykü Hoca ise, “Zor bir pandemi süreci geçirdik. Böyle zor günlerde bu uygulamanın oluyor olması bizler için oldukça iyi oldu. Sayın başkanın yapmış olduğu bu projeden çok etkilendim” diye konuştu.