Connect with us

Teknoloji

Google, Cumhuriyet Bayramı İçin Özel Doodle Yayınladı

doodle

Google, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 95. yıl dönümü dolayısıyla bir özel logo (doodle) yayınladı. Arama motorunun açılış sayfasında yer alan logoda, gökyüzünde dalgalanan Türk Bayrağı yer alıyor. Doodle tıklanıldığında, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ile bilgilerin yer aldığı sayfalara yönlendiriliyor.

Doodle uygulamaları, dünya ülkeleri için önemli gün ve tatillere, kültürel olaylara ve tarihte yer alan önemli kişilere yer vererek dikkat çekmeyi amaçlıyor. İnternet kullanıcıları, özel tasarımlı logonun üstüne tıklayarak, o güne, kişiye ya da konuya ilişkin ayrıntılı bilgiye erişebiliyor.

Google’da yayınlanan logoya ulaşmak için: https://www.google.com/

Google Daha Önce De Türkiye İçin Özel Logolar Paylaşmıştı

Google daha önce de, Türkiye için doodle uygulamaları yayınlamıştı. Ulusal gün ve bayramları es geçmeyen Google, öğretmenler günü, kabotaj bayramı, genel seçimler, Türkiye’nin harikaları, Barış Manço, Mehmet Akif Ersoy, Kemal Sunal ve Adile Naşit için benzer uygulamaları paylaşmıştı.

Teknoloji kategorisindeki diğer haberler için: http://k2haber.com.tr/category/teknoloji/

 

Bu İçerik İlginizi Çekebilir  Facebook Yapay Zekayı Sağlık Sektörüne Taşıyor: FastMRI
Okumaya devam et
reklâm
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ekonomi

Türkiye İnovasyon Haftası 3-4 Mayıs 2019’da İstanbul Kongre Merkezi’nde

Türkiye İnovasyon Haftası

“Türkiye İnovasyon Haftası”, Ticaret Bakanlığı koordinasyonu ile Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından 3-4 Mayıs 2019 tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenecek.

2012 yılından itibaren T.C. Ticaret Bakanlığı koordinasyonuyla, Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından düzenlenen Türkiye İnovasyon Haftası; global şirketlerin üst düzey yöneticilerinden, inovasyonun fikir liderlerine, yaratıcı fikirleri ve global bakış açılarıyla sektörlerini ileriye taşıyan girişimcilerden gençleri destekleyen yatırımcılara, akademisyenlerden öğrencilere, Türkiye’nin önde gelen şirketlerinin yöneticilerinden kamunun en üst düzey temsilcilerine kadar inovasyona dokunan tüm paydaşları bir araya getiriyor.

Türkiye’nin en yenilikçi ve büyük kurumlarından TEB, THY, Turkcell, Arçelik ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin stratejik partnerliğinde bu yıl 7.’si düzenlenecek olan Türkiye İnovasyon Haftası’nda yine birbirinden çarpıcı konular ele alınacak.

Refik Anadol / Yönetmen, Chris Barton / Shazam Kurucu Ortağı, Marcus East / National Geographic CTO, Toomas Hendrik Ilves / Estonya Eski Devlet Başkanı, Kevin J. Debruin / NASA Eski Füze Mühendisi’nin ana konuşmacılar olduğu etkinlikte; Prof. Dr. Haluk GÖRGÜN /ASELSAN Genel Müdürü, Dr. R. Erdem ERKUL / Microsoft Türkiye Kamu Sektörü ve Yatırımlarından Sorumlu GMY, Dr. Soner CANKO / Bankalararası Kart Merkezi Genel Müdürü ve Prof. Dr. Temel KOTİL / Türk Havacılık ve Uzay Sanayii Genel Müdürü gibi isimler de konuşmacı olarak yer alıyor.

Katılımın ücretsiz olduğu etkinliğe kayıt yaptırmak için: https://www.turkiyeinovasyonhaftasi.com/tr/ziyaretci-kayit

Teknoloji kategorisindeki diğer haberler için: http://k2haber.com.tr/category/teknoloji/

Bu İçerik İlginizi Çekebilir  Google'dan Duygu Asena İçin Doğum Günü Doodle'ı
Okumaya devam et