Connect with us

Teknoloji

Kanadalı Şirketin Hatası Android 10’un Çıkış Tarihini Ortaya Çıkardı

Android’in son sürümü olan Android 10 için çıkış tarihi merakla beklenirken, geçtiğimiz günlerde bir hata ile tarih ortaya çıkmıştı. Kanadalı bir dağıtım şirketinin yaptığı bir hata, Android 10’un kesin olarak 3 Eylül’de Google Pixel cihazlara geleceğini doğruladı.

Android 10’un 3 Eylül’de Dağıtılmaya Başlanacağı Resmen Onaylandı

Android 10 merakla beklenmeye devam ediyor. Birkaç gün önce Android 10’un yayınlanma tarihini bildiren bir rapor ortaya çıktı. Bu bilgi, Google destek temsilcileriyle yapılan birkaç sohbetten sonra doğrulanmıştı. Bugünse Kanadalı bir dağıtıcı şirket olan Rogers tarafından yapılan hata, Android’in en son sürümü Android 10’un 3 Eylül’de dağıtılmaya başlanacağını resmen onayladı.

Rogers’ın yaptığı resmi yayın, bu bilgileri Google’ın resmi açıklamasından önce yayınlamanın yanlış olduğunu fark ettiklerinde apar topar kaldırıldı. Fakat takipçiler bu raporların ekran görüntülerini çoktan almıştı. Rogers’ın işletim sistemi yükseltme zamanlamasına baktığımızda da Google’ın Pixel cihazları, 3 Eylül’de Android 10 güncellemesini alacak.

Yeni Android Sürümünün Adı Android 10 Olarak Açıklanmıştı

Dağıtıcı firma olan Rogers, ilginç bir şekilde Android’in en son sürümünün adını güncellememiş durumda bulunuyor. Güncelleme satırında hâlâ Android Q ismini görüyoruz. Google artık Android işletim sisteminde tatlı isimleri olmayacağını ve yeni Android sürümünün Android 10 olarak adlandırılacağını açıklamıştı.

Rogers, bu programı kısa sürede kaldırsa bile Android 10’un zaten 3 Eylül’de geleceğini daha önce duymuştuk. Google’ın Pixel modelleri, bu güncellemeyi anında alacakken OnePlus 7 Pro da Google’ın bu en yeni işletim sistemini çıkar çıkmaz alacak.

Çıkış tarihi kesin gibi duruyor. Şirketin geçen yıl aynı zamanda Android 9 Pie’ı nasıl piyasaya sunduğunu göz önüne alarak aylık güvenlik yamaları çıkması bekleniyor. Google, normalde güncellemelerini o ayın ilk pazartesi günü çıkarıyor. Normalde 2 Eylül’e denk gelen Eylül ayının ilk pazartesi günü, ABD’de İşçi Günü olarak kutlandığı için Google, Android 10 güncellemesini 3 Eylül’de çıkaracak.

Bu İçerik İlginizi Çekebilir  Blockchain Türkiye Zirvesi Başlıyor: 18 - 20 Kasım Tarihlerinde Ankara'da

Kaynak: Webtekno

Teknoloji kategorisindeki diğer haberler için: http://k2haber.com.tr/category/teknoloji/

reklâm
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Teknoloji

Mars 2020 Rover: Mars’a İsminizi Yazdırmak İçin Bilet Aldınız Mı?

mars 2020 rover isim yazdırma

Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi’nin (NASA) Mars 2020 Rover’ı Kızıl Gezegene gidiyor. Mars’a ismini yazdırmak isteyenler aşağıdaki linki tıklayarak ismine temsili bir bilet alabiliyor. Proje, sosyal medyanın da gündeminde. Şimdiye kadar en çok isim kaydı, Türkiye’den gerçekleştirildi.

NASA’nın Mars projesine ait sayfadan ad ve soyadlarını yazdıktan sonra temsili bir ‘biniş kartı’na ulaşabiliyor. Başvuru için son tarih ise 30 Eylül. (Yarın)

Şimdiye kadar 10 milyonun üzerinde insan, kayıt yaptırdı.

Mars’a isminizi yazdırmak için: https://mars.nasa.gov/participate/send-your-name/mars2020

En Çok Kayıt Türkiye’den

Türkiye’den 2,526,447 kişi kayıt yaptırdı. Türkiye’yi 1,628,307 kişi Hindistan, 1,297,650 kişi ile de Amerika Birleşik Devletleri takip ediyor.

mars 2020

Mars 2020 Projesi

Projenin misyonu Mars’ın habitabilitesini İncelemek (yaşam olup olamayacağını), geçmiş mikrobiyal yaşamın işaretlerini aramak, örnekleri toplamak ve önbelleğe almak ve gelecekteki insan görevlerine hazırlanmak olarak belirtiliyor.

5 Ağustos’ta yüklenecek olan Mars 2020 Rover’ın, 18 Şubat 2021’de Mars’ta Jezero kraterine iniş yapması planlanıyor. 687 dünya günü Mars’ta kalacak olan Rover’ın daha sonra Dünya’ya dönüş yapması hedefleniyor. Mars’a ilk insan gönderimi ise 2033 yılı için planlanıyor.

Teknoloji kategorisindeki diğer haberler için: http://k2haber.com.tr/category/teknoloji/

Bu İçerik İlginizi Çekebilir  İzmir'de İlk Kez Düzenleniyor: Proje Yönetim Zirvesi
Okumaya devam et