Connect with us

Gündem

İmamoğlu: Atatürk Havalimanı İle İlgili Önerimizin Kabul Görmesi Sevindirici

atatürk havalimanı yaşam nöbeti imamoğlu isper

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Atatürk Havalimanı ve Sancaktepe’de iki yeni salgın hastanesi kurulması kararını ilişkin sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu.

27 Mart 2020 tarihinde yaptığı açıklamaya dair videoyu da paylaşımına ekleyen İmamoğlu, Atatürk Havalimanı ve Sancaktepe’de 1000 odalı iki yeni salgın hastanesi kurulması kararıyla ilgili olarak şunları söyledi: “Sağlık Bakanlığı’na 27 Mart günü önerdiğimiz Atatürk Havalimanı’nın sahra hastanesine dönüştürülmesi önerisinin kabul görmesi sevindiricidir. Yine, altyapıları hazır olan Maltepe ve Yenikapı Meydanları ile Gürpınar Balık Hali’nin de bu kapsamda düşünülmesi hızlı sonuç verecektir.”

Ücretsiz Maske Dağıtımı Başlıyor: Nasıl Başvurabilirsiniz?

Erdoğan: Atatürk Havalimanı ve Sancaktepe’ye Hastane Yapıyoruz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısı sonrası koronavirüs salgınına karşı alınan yeni tedbir ve uygulamaları açıkladı. Hastanelerimizde teşhis ve tedavi konusunda herhangi bir sıkıntı olmadığını belirten Erdoğan, “Yeşilköy Atatürk Havalimanı’nı, Sancaktepe Havalimanı’nın olduğu kısmı bin odalık hastaneyi yapıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Hastanelerimizde teşhis ve tedavi konusunda herhangi bir sıkıntımız yoktur. Yeşilköy Atatürk Havalimanı’nı, Sancaktepe Havalimanı’nın olduğu kısmı bin odalık hastaneyi yapıyoruz. Süratle buraları bitireceğiz. 45 günde bitirilmesi planlanıyor. Ve tamamıyla insanımızın halkımızın hizmetine sunacağız. Bizi yakından ilgilendirdiği için Avrupa ve ABD’deki gelişmeleri an be an takip ediyoruz.

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir