Connect with us

Gündem

DSÖ Başkanı Uyardı: Koronavirüste En Kötüsü Önümüzde

DSÖ Başkanı Uyardı: Koronavirüste En Kötüsü Önümüzde

Dünya Sağlık Örgütü Başkanı (DSÖ) Tedros Adhanom Ghebreyesus, koronavirüs salgınında “en kötüsü önümüzde” diyerek uyardı.

Bize Güvenin En Kötüsü Önümüzde

Tedros, bir çok ülkenin Koronavirüs salgınına karşı aldıkları önlemleri hafifletme kararları üzerine uyarıda bulunarak, Koronavirüs salgınında en kötüsünün henüz yaşanmadığını belirtti.

Bu Trajediyi Önleyelim

Dünya genelinde 2,5 milyonun hastalandığı ve 166.000’den fazla insanın hayatını kaybettiği Koronavirüs salgınının daha da kötüleşebileceğini belirten DSÖ Başkanı Tedros Adhanom Ghebreyesus, daha önce yaptığı açıklamalarda ise salgının sağlık sisteminin az gelişmiş olduğu Afrika’ya yayılması tehlikesine işaret etmişti.

Tedros, DSÖ’nün Cenevre’deki merkezinde gazetecilere yaptığı açıklamada, “Bize güvenin. en kötüsü önümüzde. Bu trajediyi önleyelim. Bu insanların hala anlamadığı bir virüs.” şeklinde konuştu.uBazı Aysa ve Avrupalı hükümetleri,  Koronavirüs vakalarının ve ölümlerin azalması üzerine, okul ve işyerlerinin kapatılması, kamusal alanda toplu olarak bulunulmaması gibi önlemleri hafifletme ve karantina uygulamalarında esnemeye gitme kararları almıştı.

Bu Herkesin Savaşması Gereken Bir Şeytan

Dünya Sağlık Örgütü’nün en büyük bağışçı ülkesi olan Amerika Birleşik Devletleri’nin Başkanı Donald Trump’ın DSÖ’ye yönelik tepkisi ve bağışları durdurma kararı ile ilgili de açıklamalarda bulundu.

Trump’ın şeffaf olmamakla suçladığı DSÖ’nin başkanı Tedros, DSÖ’nün hiçbir şeyi saklamadığını belirterek, “Bu bir sağlık sorunu” dedi ve ekledi; “Virüs tehlikeli. Aramızda ayrılıklar olduğunda, virüs aramızdaki çatlaklardan faydalanıyor.”

Salgının bir numaralı halk düşmanı olduğunu belirten Tedros, “Biz ilk günden beri uyarıyoruz: Bu herkesin savaşması gereken bir şeytan.” şeklinde konuştu.

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir