Bizi Takip Edin

Gündem

Ekrem İmamoğlu: “Gençlerle Diyalog Kanalları Asla Kapatılmamalı”

Ekrem İmamoğlu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Boğaziçi Üniversitesi’ndeki polis müdahalesine tepki gösterdi.
İmamoğlu, öğrencilerle görüşeceğini duyurdu.

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi’yle Boğaziçi Üniversitesi’ne rektör olarak atanan Melih Bulu’ya yönelik tepkiler sürüyor. Bulu’nun atanmasının ardından yapılan eylemlerde iki öğrencinin tutuklanmasına tepki gösteren öğrencilere de polis müdahale etti. Müdahalede 159 öğrenci gözaltına alındı. Rektörlük binası önünde nöbet tutan öğrencilere de müdahale eden polis burada da çok sayıda öğrenciyi gözaltına aldı.

İmamoğlu’ndan Boğaziçi Açıklaması: ‘Öğrencilerin Haklı Mücadelesinin Yanındayım’

Ekrem İmamoğlu: “Gençler Tutuklama Kolaycılığına Heba Edilemez.”

Gözaltı ve tutuklamalara tepki gösteren İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, yetkililere diyalogun sağlanması adına görüşme yaptığını duyurdu. Sosyal medya hesabından bir açıklama yapan İmamoğlu, şöyle dedi:
“Birileri istedi diye gençler tutuklama kolaycılığına heba edilemez. Eşit, özgür, onları yere baktırmayan, fırsat eşitliği olan bir ülke sağlamalıyız. Boğaziçi’ndeki durumu yetkili makamlarla görüştüm. Diyaloğun sağlanmasını talep ettim, girişimlerim sürecek.”

Daha sonra ikinci bir açıklama yapan İmamoğlu, yarın Boğaziçi Üniversitesi öğrencileriyle görüşeceğini duyurdu.
“Gençlerle dialog kanalları asla kapatılmamalı” diyen İmamoğlu, “Yarın Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerini Saraçhane’de misafir edip dinleyeceğim ve bu şehrin belediye başkanı olarak üzerime düşen sorumluluğu yerine getireceğim” diye yazdı.