Bizi Takip Edin

Gündem

Peker’den Uğur Mumcu Suikastı ile İlgili Ağar’a Suçlama

Uğur Mumcu

Organize suç örgütü lideri olmakla suçlanan ve YouTube üzerinden videolar yayınlayan Sedat Peker yedinci videosunda gazeteci-yazar Uğur Mumcu cinayeti ve uyuşturucu trafiği hakkında iddialarda bulundu.

Pazar sabahı “Hayata korkusuzca bakanlar, ölümden de korkmazlar” başlığı ile yayınlanan yedinci videosunda Peker’in ortaya attığı en önemli iddialardan biri, Mumcu cinayetinde Mehmet Ağar’ın parmağı olduğuna yönelik iddia oldu.

Uğur Mumcu Neden Öldürüldü?

Peker konuyla ilgili olarak, “Uğur Mumcu bence şehittir. Neden öldürüldü? Öldürüldüğü zaman yazdığı yazılara bakın. Hep terör bölgelerinde uyuşturucu tarlaları olur ve silah ticareti. Şehit olduğunda yanına ilk gelen kim? Mehmet Ağar. Katil hep ilk gelir. Ve eşine diyor ki: Ben buradan bir tuğla çekersem devlet aşağıya iner” ifadelerini kullandı.

‘Romanların İstediği Tek Bir Şey Var, Caner Sarmaşık Şehit Kabul Edilsin’

Mumcu’nun Kızı Paylaşımda Bulundu

Mumcu’nun kızı Özge Mumcu Aybars twitter paylaşımında babasının şu sözünü paylaştı:

“Bir ülkede devletin güvenliği ile hukukun güvenliği eş anlamlıdır. Devlet güvenliği adına hukuk güvenliğinin ortadan kaldırılması demokrasi ve hukuk devleti için ileride onarılmaz yaralar açar. Bu gibi dönemlerde daha soğukkanlı olunmasında sayısız yarar bulunmaktadır. Dikkatler, gazetelere ve gazetecilere değil, saldırana ve saldırganın örgütüne çevrilmelidir.”

Güldal Mumcu: ‘Çekin Tuğlaları Yıkılsın Duvar’

Güldal Mumcu, Twitter hesabından şunları kaydetti:

“Senelerdir Uğur Mumcu cinayetinin aydınlatılması için kim ne biliyorsa anlatsın, işin ucu kime dokunuyorsa dokunsun dedik. Bu görüşümüzü korumaya devam ediyoruz. Çekin tuğlaları yıkılsın duvar altında kim kalırsa kalsın.”