Connect with us

Ekoloji

Hayvan Hakları Savunucuları İstanbul Eylemi İçin Çağrı Yapıyor

Hayvan hakları savunucularının eş zamanlı olarak Türkiye genelinde gerçekleştirdiği protestoların İstanbul ayağı, 25 Kasım Pazar saat 14.00’de, Kadıköy İskele önünde gerçekleştirilecek. #KatliamYasasınaDurDe ve #KatliamYasaTasarısınaHayır etiketleri ile sosyal medyada eyleme katılım çağrısında bulunan hayvan hakları savunucuları, katliam yasası olarak nitelendirdiği yeni yasa çalışmalarını protesto edecek.

Hayvan Hakları Yasama İzleme Delegasyonu: “Hayvanlar İçin Katliam Yasası Geliyor”

300’e yakın sivil toplum kuruluşunu bünyesinde barındıran Hayvan Hakları Yasama İzleme Delegasyonu, Bakanlık tarafından hazırlanan hayvan hakları yasa tasarısı hakkında açıklamalarda bulunmuş ve “Hayvanlar için katliam yasası geliyor, bu tasarı hayvanları azla koruyamaz” demişti.

Delagasyon, Bakanlıkça hazırlanan tasarı taslağının da kendilerine gösterilmediğini açıklamıştı. Delegasyon ayrıca tüm hayvan hakları savunucularının kırmızı çizgisi olan mevcut kanundaki 6. maddeki “Kısırlaştır-Aşıla-Aldığın Yere Bırak” esasının değiştirilerek sokak hayvanlarının sürgün edilip ölüme gönderileceği kanaatinde olduğunu belirtmişti.

Delegasyon yaptığı yazılı açıklamada, “Belediyelerin ölüm kampı “bakımevleri”, sürgün, toplu öldürme gerçeğinden ve sahadan habersiz, hayatında bir kere bile barınağa gitmemiş olan bürokratların hazırladığı ve STK’lere bilgi vermeden, görüş almadan TBMM Çevre Komisyonu’na göndermeye çalıştığı bu tasarı, yeni bir katliam yasası hazırlığıdır. Her yasama döneminde karşılaştığımız gibi, Hayvanları Koruma Kanunu’nda iyileştirme yapma iddiası ile yasa taslağı hazırlayan bakanlık bürokratları, yine sokak hayvanlarını bir şekilde yok etmeye zemin hazırlayacak düzenlemeler yapmaya çalışmaktadır.” ifadelerini kullanmıştı.

Ekoloji kategorisindeki diğer haberler için: http://k2haber.com.tr/category/ekoloji/

Bu İçerik İlginizi Çekebilir  Vegan Beslenme Okulu Açıldı: Vegan Yaşama Dair Her Şey
Okumaya devam et
reklâm
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ekoloji

Kanyona Düşen Köpek İçin Arama Çalışmaları Sürüyor

kanyon köpek

Çankırı’da beş gün önce kanyona düşüp, kayalıklarda mahsur kalan köpek için kurtarma çalışmaları devam ediyor. AFAD, Jandarma Bölge Komutanlığı ve AKUT’un kurtarma çalışmalarını sürdürdüğünü belirten Sanatçı ve AHBAP Platformu Genel Başkanı Haluk Levent, köpeğin yerinin tespit edilmesi için drone ile bakıldığını belirtti.

Bölge Halkının Köpeği Kanyondan Çıkarken Gördüğü İddia Ediliyor

Empati Platformu Barış Şengün ise Twitter hesabından yaptığı son paylaşımda, bölge halkının köpeği kanyondan çıkarken gördüğünü fakat ekiplerin drone ile aramalara devam ettiğini bilgisini verdi.

Ekoloji kategorisindeki diğer haberler için: http://k2haber.com.tr/category/ekoloji/

Bu İçerik İlginizi Çekebilir  TBMM Başkanlık Divanı ve İhtisas Komisyon Üyeleri Belirlendi
Okumaya devam et

En Çok Okunanlar