Connect with us

Startup

Workinlot: Yapay Zeka İle İlgili Projenize Destek Mi Arıyorsunuz?

workinlot

Workinlot, yarının girişimcilerine destek olmak ve güçlendirmek için tasarlanmış dijital işbirliği ve deneyim platformudur.

2025’e geldiğimizde global yapay zeka pazarının 200 milyar civarında olacağı tahmin ediliyor. Pazarın her yıl ortalama yüzde 130 – yüzde 150 arası büyümesi bekleniyor. Bu sebeple Workinlot ile yapay zeka odaklı girişiminiz ya da projeniz için destek alabilir, kurumların karşısına çıkabilirsiniz. Son başvuru tarihi 1 Haziran.

Program Konuları

 • Makina Öğrenme
 • Derin Öğrenme
 • Görüntü İşleme
 • Sanal ve Arttırılmış Gerçeklik
 • Doğal Dil İşleme (NLP)
 • Konuşma Algılama
 • Karar Destek Sistemleri
 • Siber Güvenlik
 • İleri Veri Analitiği
 • Otonom araçlar

workinlot yapay zeka

Program Katılım Şartları Nelerdir?

Projelerin değerlendirilmeye alınması için:

 1. Program çağrısındaki odak alanlar ile ilgili çözümler içermesi,
 2. 1 Haziran 2019 tarihine kadar platforma girmesi ve program çağrısı ile eşleştirmesi,
 3. Workinlot tarafından eposta yoluyla iletilmiş ek bilgi ihtiyaçlarını göndermiş olması
 4. 27 Haziran 2019 tarihinde yapılacak sunuma en az bir kişinin fiziksel katılabilecek olması veya 20 Haziran 2019 tarihine kadar sunum videosunu gönderebilir olması gerekmektedir.

 Projelerin Hangi Aşamada Olması Bekleniyor?

Projelerde beklenen somut bir iş modeli olmasıdır ki Workinlot kuluçkasından geçerken ve detaylı şekilde ilerlerken iş modeliniz somutlaşacaktır. Değerlendirmeye alınacak projeler:

 • İş Fikri (İş kurgusunun kâğıt üzerinde şekillendiği, fizibilite çalışmasının yapıldığı, paydaşlar ve müşterilerle görüşmelerin başladığı),
 • Prototip (Ürün veya servisin prototipe dönüşerek ilk müşteriler tarafından test edilip kullanılmaya başlandığı),
 • Girişim (Ürün veya servisin hayata geçirildiği, müşteriler ile buluşturulduğu ve gelir yaratmaya başladığı) seviyelerinde olabilir.

Detaylı bilgi ve başvuru için: https://workinlot.com/tr/proje-cagrilari/workinlot-yapay-zeka-programi

Startup kategorisindeki diğer haberler için: http://k2haber.com.tr/category/startup/

Bu İçerikler İlginizi Çekebilir

Bu İçerik İlginizi Çekebilir  İTÜ'den TÜBİTAK Sanayi Doktora Programı İle İstihdam Fırsatı
reklâm
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Startup

Türkiye’nin En Büyük Teknoloji Etkinliği TEKNOFEST Başladı

teknofest istanbul 2019

Türkiye’nin en büyük teknoloji etkinliği TEKNOFEST İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali (TEKNOFEST İstanbul) başladı.

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı öncülüğünde, ülkenin önemli kurum ve firmalarının destekleriyle Atatürk Havalimanı’nda düzenlenen festival, bugün itibariyle ziyaretçilerine kapılarını açtı. 22 Eylül’e kadar sürecek festivalin yarışma ayağında, 2000 takım mücadele edecek ve toplamda 3 milyon liranın üzerinde ödül dağıtılacak.

Festival kapsamında, Dikey Rüzgar Tüneli, Gök Bilim Planetaryum, Bilim Seferberliği Planetaryumu, Hava Araçları Sergisi, Kara Araçları Sergisi etkinlikleri düzenlenecek.

Eğitici ve eğlence atölyelerine yer verilecek festivalde, “Uzay Taşıtları, Tarih Öncesi Dönemin İzleri”, “Roketimi Tasarlıyorum”, “Desenli Kanatlar”, “Havacılık ve Uzay”, “Nanoteknoloji”, “Enerji Teknolojileri”, “Elektronik Programlama”, “Robotik Kodlama”, “Mobil Uygulama ve Programlama” konularında atölye çalışmaları gerçekleştirilecek.

World Drone Cup kapsamında birçok ülkeden yarışmacıyı ağırlayacak festivalde, savaşan İHA gösteri uçuşları yapılacak.

Girişimciler Take Off İstanbul Uluslararası Girişim Zirvesi’nde Buluşuyor

Teknofest İstanbul Havacılık ve Teknoloji Festivali kapsamında bu sene ikincisi düzenlenen Take Off İstanbul Uluslararası Girişim Zirvesi’nde uluslararası güçlü girişimler, yatırımcılar, mentorlar ve kurumsal firmalar 16-19 tarihlerinde bir araya geliyor.

Festival kapsamında düzenlenecek olan Uluslararası Girişim Zirvesi’nde, yerli teknoloji girişimlerinin yanısıra uluslararası girişimler de yer alacak ve ürün ve hizmetlerini teknoloji satın alan şirketler ve yatırımcılara sunma imkanı yakalayacak.

Detaylı bilgi ve program için: https://takeoffistanbul.com/

Cezeri Uçan Araba İlk Kez Festivalde Görücüye Çıkacak

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii, 5’inci nesil savaş uçağı Milli Muharip Uçak’ın birebir modelini Türkiye’de ilk kez festivalde sergileyecek. TUSAŞ tarafından üretilen Atak helikopteri ve yeni nesil temel eğitim uçağı Hürkuş, festivalde uçuş gösterisi yapacak. Şirket ayrıca genel maksat helikopteri Gökbey, insansız hava araçları Anka ve Aksungur, jet eğitim ve hafif taarruz uçağı Hürjet ile Ağır Sınıf Taarruz Helikopteri’ni sergileyecek.

Bu İçerik İlginizi Çekebilir  Yenilikçi Genç Girişimcilere TÜBİTAK’tan 150.000 TL Hibe

Baykar, Bayraktar Akıncı Taarruzi İnsansız Hava Aracı (TİHA) ve Cezeri Uçan Araba’yı ilk kez festivalde görücüye çıkaracak. Ayrıca, Bayraktar TB2 İHA da ziyaretçilere açılacak.

BMC’nin yeni geliştirdiği pikap da ilk kez festivalde görülebilecek.

Festivalde ayrıca Solo Türk, Türk Yıldızları, Rusya’dan Su-30, Su-35, MC-21 yolcu ve yangın söndürme uçakları, Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı envanterindeki çeşitli hava araçları, sivil uçaklar ve Redbull uçuş gösterileri yapacak. Festivalin statik alanında sergilenecek hava araçları arasında Antonov AN-178 tipi uçak da yer alacak.

TEKNOFEST İstanbul T3 Vakfı ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Öncülüğünde Gerçekleştiriliyor

TEKNOFEST İstanbul, Türkiye’nin millî teknoloji hamlesini gerçekleştirmesi ve teknoloji üreten bir topluma dönüşmesini temel hedefi olarak benimseyen Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) ve T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı öncülüğünde, Türkiye’nin önemli kurum ve firmalarının destekleriyle düzenleniyor.

T3 Girişim Merkezi (T3GM) çalışmaları kapsamında ise, teknoloji girişimlerine kuluçka ve hızlandırma merkezlerinde teknik ve lojistik destekler ile girişim yatırım fonları yoluyla sermaye destekleri sağlanmasına yönelik faaliyetler gerçekleştiriliyor. T3 Vakfı, 2023 yılına dek 1001 Teknoloji Takımını ve 1001 Teknoloji Girişimini desteklemeyi hedefliyor.

Teknoloji kategorisindeki diğer haberler için: http://k2haber.com.tr/category/teknoloji/

Okumaya devam et