Bizi Takip Edin

Ekonomi

PMI Türkiye’nin 2. Dijital Proje Yönetim Zirvesi 3 Aralık’ta Başlıyor

dijital proje yönetim zirvesi

PMI Türkiye tarafından bu yıl ikincisi düzenlenecek olan dijital proje yönetim zirvesi, 3 Aralık’ta proje yöneticilerini ağırlamaya hazırlanıyor. 

Project Management Institute (PMI) Türkiye, koronavirüs pandemisi sebebiyle proje yönetim zirvelerini dijitale taşımıştı. İlk dijital proje yönetim zirvesini 9 Temmuz 2020 tarihinde gerçekleştirilen PMI Türkiye, ikinci dijital zirvesi için de gün saymaya başladı.

Dijital zirvenin ana temasını ‘Proje Ekonomisi’ oluşturuyor. Ulusal ve uluslararası alanda birçok deneyimli isim, proje yöneticileri ile dijitalde bir araya geliyor. Zirvenin proje yöneticiliğini Özüm Öyküm Katlı üstleniyor.

Davet metni şu şekilde:

“Projeler, değer yaratmanın daima önemli bir parçası oldu ve olmaya da devam edecek. Proje yönetimi ise fikirleri yönetmenin ve gerçeğe dönüştürmenin yegane yoludur.

Brigthline’nın 1000’den fazla C-seviye yönetici ile yaptığı araştırma PMI’ın CEO’su Sunil Prashara’nın önsözüyle başlıyor. Prashara Proje Ekonomisini “insanların fikirleri gerçeğe dönüştürmek için beceri ve yeteneklere sahip olduğu bir ortam” olarak tanımlıyor.

PMI Türkiye Proje Yönetim Zirvesi İstanbul: 14 -15 Eylül

Dijital Proje Yönetim Zirvesi: ‘Her Şey Bir Fikirle Başlar’

Proje Ekonomisi, insanların fikirleri değerlere dönüştürmek için ihtiyaç duydukları beceri ve yeteneklere sahip olduğu bir ekonomi. Fikir ise değer yaratmanın temeli. Ancak tek başına fikir dünyayı değiştirmeye yetmiyor. İş hayatında fikirlerin değere dönüşmesi, ancak projeler aracılığıyla mümkün. Proje Yöneticileri de işte tam bu noktada devreye giriyor. Kurumlarda fikirlerin kök salıp büyümesi ve sürdürülebilir bir değere dönüşmesinde Proje Yöneticileri önemli bir rol oynuyor. Proje Yöneticileri, fikirden değere, projeden ürüne giden yolda proje değeri yaratma hedefi ile, yenilikçi yaklaşımları teşvik ederek ve iş fikirlerinin uygulanabilirliğini değerlendirerek kurumların stratejilerini operasyonlara bağlayan kritik bir rolü üstleniyor. Üstelik Proje Yöneticilerinin tüm bu girişimleri finansal ve toplumsal değerlerin oluşmasına da olanak sağlıyor. Yenilikçi fikirler nasıl projeye dönüşüyor? Bu projeler nasıl planlanıyor, yönetiliyor ve başarıya ulaşıyor? Projeler sonucunda ortaya çıkan ürünler nasıl değer yaratıyor? Projeden ürüne giden yolda hangi sürdürülebilir stratejiler takip ediliyor? Bu yolculukta proje ekibi dinamikleri, motivasyonu ve performans kavramlarını nasıl ele alınıyor?

Dijital Proje Yönetimi Zirvesi ile fikirden değere, projeden ürüne uzanan yolculukta, fikirlerin gerçeğe dönüşmesi ile ekonomik ve toplumsal değer yaratmanın da mümkün olduğunu birlikte tartışacak ve öğreneceğiz. Her şey bir fikirle başlar!”

Bir Film 8 Saniyede İndiriliyor: İşte Dünyanın En Hızlı İnternetine Sahip Ülkesi

PMP Sertifika Sahipleri 6 PDU Kazanacak

Zirvenin konuşmacıları PMI Avrupa Bölgesi Genel Müdürü Ashwini Bakshi, The Shiny Happy People CEO’su Lyse Morrison, YCG Ltd. CIO’su Malik Baibossunov, TANAP CEO’su Dr. Hüseyin Saltuk Düzyol, Trendyol CEO’su – TOBB E-Ticaret Meclis Başkanı Ozan Acar, Digiterra Kurucu Ortak Ali Tüzmen, High Dreams Koçluk ve Mentorluk Hizmetleri Kurucusu Aylin Bozkurt Tüzmen, Ouchhh Kurucusu Ferdi Alıcı, SRL Danışmanlık Kurucusu Serdar Lale, İzgören Akademi Genel Müdürü Umut Sav olacak.

3 Aralık’ta sabah 09.30’dan 17.00’a kadar sürecek dijital zirveye katılım gösteren, Project Management Professional (PMP) sertifika sahipleri, 6 PDU kazanmış olacaklar.

Zirveye kayıt yaptırmak için