Bizi Takip Edin

Ekoloji

Can Almadan ‘Kurban Bayramı’ Bağışı Toplayan Kurumlar

Kurban Bayramı’nda bağışları ile ihtiyaç sahiplerine destek olmak isteyen fakat hayvanların öldürülmesini istemeyen kişiler için can almadan bağış toplayan kurumlar listelendi.

Türkiye Vegan Derneği, Kurban Bayramı öncesi bağış yapmak isteyen fakat hayvanların öldürülmesini istemeyen kişiler için bir liste yayınladı.

İşte kurban bayramında bağış toplayan ama hayvanların yaşam hakkına saygı duyan, can almadan bağışları ihtiyaç sahiplerine ulaştıran kurumlar:

1- SMA Hastalığı ile Mücadele Derneği (SMADER)

“Yaptığınız Kurban Bayramı bağışı, hastalarımızın nefes alabilmesi için aspirasyon cihazı-sondası, trakeostomi kanülü, nebulüzatör, oksijen tüpü; hayatını konforlu sürdürebilmesi için pulse oksimetre, gastrostomi tüpü, devre hortumu, ortez cihazları başta olmak üzere çeşitli medikal malzemelere, ailesi için gıdaya dönüşecektir.”

SMADER Bağış Linki

smader sma hastalığı ile mücadele derneği

2- Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı

“Bağışınızı bir kurban bedeli tutarında yapmak isterseniz 1.125 TL’dir. Kurban bayramı bağışları, kurban kesimi yapılmadan Cerebral Palsy’li çocukların tedavilerinde kullanılmaktadır.”

Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı Bağış Linki

Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı

3- Kanserli Çocuklara Umut Vakfı (KAÇUV)

“Bu bayram bağışlarınızı KAÇUV’a yapın, tedavi gören çocuklarımızın umutlarına ortak olun! Kurban kesim vecibesi yapılmaksızın bağışlarınız Vakıf hizmetlerine aktarılacaktır.”

KAÇUV Bağış Linki

KAÇUV Kanserli Çocuklara Umut Vakfı

4- Ege Çağdaş Eğitim Vakfı (EÇEV)

“Geleceğimizi eğitimsizliğe kurban etmeyelim! Bu Kurban Bayramı’nda yapacağınız her bağış bir çocuğun bir yıllık eğitim masrafına eşit. 1 Kurban Bayramı bağış bedeli 1.250 TL. Vakfımızca kurban kesimi yapılmamakta, bağışlarınız burs fonuna aktarılmaktadır.”

EÇEV Bağış Linki

EÇEV Ege Çağdaş Eğitim Vakfı

5- Türk Eğitim Vakfı (TEV)

“Vakfımız vekaleten kurban kesimi işlemi yapamamaktadır ancak Korona Kahramanlarına Vefa Burs Fonu’muza destek olarak başta sağlık çalışanlarımızın çocukları olmak üzere korona virüs nedeniyle anne-babasını kaybetmiş çocuklarımıza bu bayram destek olabilirsiniz.”

TEV Bağış Linki

Türk Eğitim Vakfı TEV