Connect with us

Ekonomi

PM Summit İstanbul 2019, Gelecek Yönetimi / 11-12 Ekim

proje yönetim zirvesi gelecek yönetimi

PMI Türkiye tarafından bu yıl ‘Gelecek Yönetimi’ teması altında gerçekleştirilecek olan İstanbul Proje Yönetim Zirvesi, 11-12 Ekim 2019 tarihlerinde İTÜ Mustafa Kemal Amfi’sinde gerçekleştirilecek. Zirvenin proje yöneticiliğini, uzun yıllardır havacılık ve savunma sektörlerinde proje yönetimi konularında danışmanlık ve eğitim hizmeti veren Didem Ayçenk İğdeci üstleniyor.

Zirvenin davet metni şu şekilde:

“Hazır mısınız? Gelecek geldi bile… Şimdi onu yönetme zamanı!

Gelecek Yönetimi

Artık hepimizin bildiği ve kabul ettiği dijital dönüşüm çağındayız. Endüstri 4.0 ile ihtiyaçlarımız, çözümlerimiz, iş yapış şekillerimiz, günlük hayatımız yeniden şekilleniyor. Şimdi ve gelecek hızla değişiyor, dönüşüyor. Bizim de bu yeni dünyanın olumlu ve olumsuz yönleri, insana olan etkileri, etik değerleri, yeni meslekleri,  yeni nesil çalışma modelleri ve bunlar gibi daha birçok konuda merakımız, sorularımız artıyor.

Şimdi, hızla bunlara cevap bulup dönüşüme ayak uydurma ve geleceğimizi yönetme zamanıdır.

Bu doğrultuda biz PMI Türkiye olarak 11-12 Ekim 2019 tarihinde İstanbul’da yapacağımız zirvenin temasını “Gelecek Yönetimi” olarak belirledik. Güçlü konuşmacılarımız ve siz güzide katılımcılarımızla, geleceği yönetmek için şimdiden yapmamız gerekenleri, dönüşüm modellerini, bu dönüşüm sırasında tüm parçaları birleştirerek gelişmeyi ve sonucu sağlayacak olan proje yöneticisinin rolü ve evrimini konuşup geleceğimize ışık tutacağız. Gelecek Yönetimi’ni ve gelecek için şimdiden dönüşümü merak ediyorsanız bu konuda ileri gelen yerli ve yabancı konuşmacılarla birlikte sizi de aramızda görmekten mutluluk duyarız.”

proje yönetim zirvesi 2019

Gelecek Yönetimi ana başlığı altında;

  • Geleceğe nasıl hazırlanmalı?
  • Geleceğin çalışan profili ve kurumlar hangi yönde gelişecek?
  • Dijital dönüşümde yetenekler ve eğitim hangi yöne evrilecek?
  • Yönetici rollerindeki değişimler
  • Yapay zekâ ve teknoloji alanlarındaki değişimler
  • Farklı sektörlerden dönüşüm örnekleri ve etkileri başlıkları tartışılacak.

Zirve Konuşmacıları

Galen Townson – PMI Board of Directors, 2019-2021, Özlem Vidin Engindeniz – Küresel IT Çözümleri Merkezi Direktörü / Mercedes-Benz Türk, Prof. Dr. Acar Baltaş – Kurucu Başkan / Baltaş Grubu, Özkan Zere – Partner / MEANDER CONSULTING, Mustafa Ayhan – İcra Kurulu Üyesi / Borçelik, Melek Bar Elmas – Türkiye Yazılım Meclisi Başkanı / TOBB, Melike Dişbudak – Müşteri ve Kanal Çözümleri PYO Yöneticisi / TURKCELL, Dr. Selçuk Alimdar – Akademi Müdürü / TOFAŞ, Doç. Dr. Deniz Tunçalp – Genel Müdür / İTÜ ARI Teknokent, Bora Özkent – Kurucu Ortak / Özkent A.Ş, Cengiz Ferhat Altay – Uygulayıcı Eğitmen / Mizah Atölyesi, Gökcan Çakar – Proje Yönetimi Takım Lideri / Inveon, Tülin Kahvecioğlu – Kurucu, Üst Düzey Yönetici ve Lider Koçu / BAHÇEBİZ Gelişim Akademisi, Alp Saraçoğlu – Business Games Officer / BAHÇEBİZ Gelişim Akademisi, Fazıl Oral – Kıdemli Danışman / K2C Danışmanlık, Koray Yitmen – Başkan / YAZILIM TEST VE KALİTE DERNEĞİ, Levent Erkan – Yönetim Kurulu Başkanı / WEglobal, Murat Lostar – Genel Müdür/CEO / Lostar, Arzu Kaprol – Moda Tasarımcısı / Arzu Kaprol, Prof. Dr. Ayşe Rodopman Arman – Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı / Marmara Üni. Tıp Fakültesi, Prof. Dr. Durmuş Tayyar ŞEN – Rektör Yardımcısı / KONYA GIDA VE TARIM ÜNİVERSİTESİ, Serdar Bilecen – Vice President / KEYS DANIŞMANLIK, Ümit Yayla – Yönetim Kurulu Üyesi / TÜRKİYE KURUMSAL YÖNETİM DERNEĞİ

Bu İçerik İlginizi Çekebilir  CHP'nin Yerel Yönetimlerde Temel İlkeleri - İlk Çerçeve İmamoğlu'na

PMP Sertifika Sahipleri 14 PDU Kazanacak

İki gün sürecek zirveye katılım gösteren Project Management Professional (PMP) sertifika sahipleri, 14 PDU kazanmış olacaklar.

Detaylı bilgi ve kayıt için: https://www.pmi.org.tr/summit/istanbul2019/

Ekonomi kategorisindeki diğer haberler için: http://k2haber.com.tr/category/ekonomi/

reklâm
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ekonomi

Merkez Bankası, Politika Faizini 200 Baz Puan Düşürdü

politika faizini merkez bankası

Merkez Bankası’nın (MB) yılın son Para Politikası Kurulu (PPK) toplantısında politika faizini 200 baz puanlık indirimle yüzde 12 seviyesine çekti. Bu indirim ile birlikte Merkez Bankası faizde, bu yıl toplam 12 puanlık düşüş gerçekleştirmiş oldu.

Dolar/TL Kuru 5.787’ye Geriledi

MB’nin politika faizini indirmesi ile birlikte güne 5.80 seviyelerinde başlayan dolar/TL kuru, Merkez’in faiz indirim kararının ardından 5.787’ye geriledi.

TCMB tarafından faiz oranlarına ilişkin yapılan duyuruda, Merkez Bankası Başkanı Murat Uysal başkanlığında toplanan PPK’nın, politika faizinin yüzde 14’ten yüzde 12’ye indirilmesine karar verdiği belirtildi. Duyuruda, son döneme ilişkin verilerin iktisadi faaliyetteki toparlanma eğiliminin devam ettiğini gösterdiği belirtildi. İktisadi faaliyetin sektörel yayılımındaki iyileşmenin devam etmekle birlikte yatırımların zayıf seyrini sürdürdüğü ifade edilen duyuruda, şu değerlendirmelere yer verildi:

Büyüme Görünümündeki Yavaşlama Azaldı

“Rekabet gücündeki gelişmelerin olumlu etkisi sürerken küresel büyüme görünümündeki zayıflama dış talebi kısmen yavaşlatmaktadır. Net ihracatın büyümeye katkısı gerilerken, dezenflasyon süreci ve finansal koşullardaki iyileşmeyle birlikte ekonomideki toparlanmanın devam edeceği öngörülmektedir. Son dönemde belirgin bir iyileşme kaydeden cari işlemler dengesinin alınan tedbirlerin de katkısıyla önümüzdeki dönemde ılımlı bir seyir izlemesi beklenmektedir.

Küresel iktisadi faaliyetteki zayıf seyir ve küresel enflasyonun düşük düzeyi gelişmiş ülke merkez bankalarının para politikalarını genişleyici yönde sürdüreceklerine dair beklentileri güçlendirmektedir. Mevcut küresel finansal koşullar gelişen ülke finansal varlıklarına yönelik talebi ve risk iştahını desteklemekle birlikte, korumacılık önlemlerinin ve küresel ekonomi politikalarına dair diğer belirsizliklerin gerek sermaye akımları gerekse dış ticaret kanalıyla oluşturabileceği etkiler yakından takip edilmektedir.”

Arz Yönlü Faktörler ve İthalat Fiyatları Enflasyon Görünümünü Olumlu Etkilemektedir

“Enflasyon başta olmak üzere makroekonomik göstergelerdeki iyileşme ülke risk primindeki düşüşü desteklemekte ve maliyet unsurlarının ılımlı seyretmesine katkıda bulunmaktadır. Enflasyonun ana eğilimine dair göstergeler, arz yönlü faktörler ve ithalat fiyatları enflasyon görünümünü olumlu etkilemektedir. Bu gelişmelere bağlı olarak, güncel tahminler yıl sonu itibarıyla enflasyonun Ekim Enflasyon Raporu’nda verilen öngörülerin alt sınırına yakın gerçekleşebileceğine ve 2020 yılı için öngörülen dezenflasyon patikasına dair risklerin dengeli olduğuna işaret etmektedir.”

Enflasyondaki Düşüşün Sürekliliğini Sağlayacak Şekilde Belirlenecektir

“Kurul, enflasyondaki düşüş sürecinin devamlılığının, ülke risk priminin gerilemesi, uzun vadeli faizlerin aşağı gelmesi ve ekonomideki toparlanmanın güç kazanması açısından büyük önem taşıdığını değerlendirmektedir. Enflasyondaki düşüşün hedeflenen patika ile uyumlu şekilde gerçekleşmesi için para politikasındaki temkinli duruşun sürdürülmesi gerekmektedir. Bu çerçevede, parasal sıkılığın düzeyi ana eğilime dair göstergeler dikkate alınarak enflasyondaki düşüşün sürekliliğini sağlayacak şekilde belirlenecektir. Merkez Bankası fiyat istikrarı ve finansal istikrar amaçları doğrultusunda elindeki bütün araçları kullanmaya devam edecektir. Açıklanacak her türlü yeni verinin ve haberin kurulun geleceğe yönelik politika duruşunu değiştirmesine neden olabileceği önemle vurgulanmalıdır. Toplantı özeti beş iş günü içinde yayımlanacaktır.”

Ekonomi kategorisindeki diğer haberler için: http://k2haber.com.tr/category/ekonomi/

Bu İçerik İlginizi Çekebilir  CHP'nin Yerel Yönetimlerde Temel İlkeleri - İlk Çerçeve İmamoğlu'na

Okumaya devam et