Bizi Takip Edin

Ekoloji

CHP’li Bekaroğlu’ndan Tepki Çeken Paylaşım: ‘ODTÜ Ormanlarını Halka Açın’

Odtü orman Bekaroğlu

CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu, ODTÜ ormanlarının Ankaralılara ait olduğunu ve kilitlerin kaldırılması çağrısında bulundu.

Türkiye’de yaşanan eko kırım örnekleri her geçen gün artarken, CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu’ndan ilginç bir çıkış geldi.

Bekaroğlu sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, ”Piknik yapılmaz, ateş yakılmaz elbette, ama ‘ODTÜ arazisidir, girilmez’ tabelası asıp kapıya kilit vurmak ne demek? ODTÜ Ormanları Ankaralılarındır, hepimizindir, orada nefes alıyoruz. Ey ODTÜ yöneticileri bu tabelayı ve kilitleri alın oradan, ayıp oluyor!” ifadelerini kullandı.

CHP İçindeki İki Sol Grup Birleşme Kararı Aldı

Tarık Şengül: ‘Bu Hareketin Aynısını Melih Gökçek De Yapmıştı’

Bekaroğlu’nun açıklamalarına sosyal medyadan tepki geldi. Birgün yazarı ve CHP Eski Ankara İl Başkanı Tarık Şengül, Bekaroğlu’na “Yeşil gördüğünüz her yerin aktif kullanıma açılması mı gerekiyor? Bir çok bölgeye biz de mensup olarak girmiyoruz! Ama asıl mesele son derece hassas bir sorunu burada bu biçimde çözmeye çalışmanız! Bu hareketin aynısını Gökçek de yapmıştı! Aynı söylemle!” ifadeleriyle tepki gösterdi.

Kondakçı: ‘Asıl Rahatsız Edici Olan Bunun Gökçek Söylemi İle Talep Edilmesi’

ODTÜ’den Profesör Yaşar Kundakçı da Bekaroğlu’na tepki gösterdi. Kundakçı, Orman servis yolunun bu şekilde kullanıma açılmasını istemek sorunun bir boyutu ama asıl rahatsız edici olan sayın vekilin bunu Gökçek söylemi ile talep etmesi. Bu söylemin ormana maliyetini Bilkent yoluyla gördük. Dilerin sayın vekil bunu sehven istemiştir.” şeklinde konuştu.

‘CHP İçinden Bir De Sol Parti Çıkarsa Şaşırmayın’

Koçak: ‘Oraya İki Ağaç Dikmeyen Ağaçlara Göz Dikiyor’

Politus Dergisi Genel Yayın Yönetmeni ve önceki dönem Çankaya CHP Belediye Meclis Üyesi Necati Koçak da, Orası halka açık, orası halkın zaten. Oraya iki ağaç dikmeyen ağaçlara göz dikiyor. Mesela Gökçek! Yeri gelmişken söyleyeyim o ağaçları dikenlerden birisi babam olur” ifadeleri ile Bekaroğlu’na cevap verdi.

Bekaroğlu da Koçak’a yanıt olarak, “Yazılanları anlamamamız mümkün değil. M. Gökçek’le Mehmet Bekaroğlu’nu aynı görmek asla iyi niyetle izah edilemez. Ayrıca, babanıza ağaç diktiği için minnettarız ama ODTÜ ormanlarından tüm insanlar yararlanmalı. Ormana zararı önlemenin yolu kilit da asmak değildir.” dedi.