Bizi Takip Edin

Ekoloji

İkizköy Direnişine Gece Yarısı Jandarma Müdahalesi

Akbelen jandarma müdahalesi

Akbelen Ormanları için nöbet tutan İkizköy halkı ve yaşam savunucularına gece yarısı jandarmamüdahale etti. Birçok yaşam savunucusu Türkiye’nin şu an yangın sebebiyle en işlek karayolu olan Milas-Ören karayoluna sürüldü.

Sosyal medya hesabından destek çağrısı yapan İkizköy halkı, “Kolluk güçleri korumakla yükümlü olduğu köylüleri ve yaşam savunucularını, Türkiye’nin şu an yangın sebebiyle en işlek karayolu olan Milas-Ören karayoluna sürdü.” ifadelerini kullandı.

Paylaşılan görüntülerde İkizköylü bir kadın kardeşinin Jandarma tarafından sürüklendiğini belirterek, “Napıyorsunuz siz? Vicdanlarınız da mı taşlaştı!” diyerek sitem etti.

İkizköy Akbelen İçin Direniyor: ‘Biz Bu Ormanları Kestirmeyeceğiz’

CHP Milletvekili Girgin: ‘Hak Aramak Meşru Bir Eylemdir’

CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin de sosyal medya hesabından jandarma müdahalesine tepki gösterdi. Girgin, “Akbelen Ormanında yaşam alanlarına sahip çıkan ve meşru demokratik hakkını kullanan köylülere ve çevrecilere jandarma müdahale ediyor. Hak aramak meşru bir eylemdir.İktidarı Anayasal haklarını kullanan köylülerin demokratik mücadelesine saygılı olmaya çağırıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Ormanların Parayla Satılmasına Tepki: ‘Akbelen Ormanını Vermeyeceğiz’

HDP Milletvekili Çepni: ‘Askeri Çekin’

HDP İzmir Milletvekili Murat Çepni de askerin çekilmesi çağrısında bulundu. Çepni, “Ormanı şirketten koruyan halk. Halka düşmanca saldıran devlet. Askerleri çekin, orman talanına son verin.” şeklinde paylaşımlarda bulundu.