Bizi Takip Edin

Ekoloji

Heybeliada’da Ormanlık Alanda Yangın Çıktı!

Heybeliada

SON DAKİKA | Heybeliada’da ormanlık alanda yangın çıktı. İtfaiye ekiplerinin yangına müdahalesi sürüyor.

Adalar Belediye Başkanı Gül: ‘Yardım Talebimiz Var’

Halk TV ekranlarına bağlanan Adalar Belediye Başlanı Erdem Gül, “Bugün korktuğumuz oldu. İlk müdahaleler yapıldı. İlk helikopter geldi. Daha fazla büyümeden söndürmeye çalışıyoruz. Hızlı müdahale gerekiyor. Şu aşamada tahliyeden söz etmiyoruz. Yardım talebimiz var.” ifadelerini kullandı.

İmamoğlu: ‘Yangın Büyümeden Kontrol Altına Almaya Çalışıyoruz’

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu da sosyal medya hesabından yangına ilişkin açıklama yaptı. İmamoğlu, “Heybeliada’da çıkan yangına bölgedeki tüm itfaiye ekiplerimiz tarafından müdahale ediliyor. Orman Bölge Müdürlüğü ile koordineli şekilde yangını büyümeden kontrol altına almaya çalışıyoruz. Gelişmeleri paylaşacağız. Heybeliada’da yangına Kartal, Maltepe, Büyükada İtfaiyelerimiz 36 personel ve 10 araçla, Orman Genel Müdürlüğü 1 helikopter ve 2 arazöz ile müdahelede bulunuyor. 2 helikopter ve 1 uçak yangın bölgesine seyir halinde.” paylaşımlarında bulundu. 

Vali Yerlikaya: ‘Yangın Kontrol Altına Alındı’

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya da sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Heybeliada’daki yangın 14.55 itibarıyla kontrol altına alınmıştır. Soğutma çalışmaları devam etmektedir. Heybeliada halkına ve yangın söndürme ekiplerimize teşekkür ediyorum. İstanbul’umuza geçmiş olsun” ifadelerine yer verdi.

Ayrıntılar geliyor…