Connect with us

Yerel

CHP’nin Yerel Yönetimlerde Temel İlkeleri – İlk Çerçeve İmamoğlu’na

yerel yönetim temel ilkeleri chp

CHP Genel Merkezi, belediye başkanları için Afyonkarahisar’ın Sandıklı ilçesinde düzenlediği çalıştayı tamamladı. Çalıştayın kapanış konuşması CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından gerçekleştirildi. Basına kapalı gerçekleştirilen konuşmanın ardından belediye başkanları, Kılıçdaroğlu ile toplu fotoğraf çektirdi.

Kemal Kılıçdaroğlu toplantının sonunda, CHP’li belediye başkanlarının uymasını istediği ‘Yerel Yönetimlerde Temel İlkelerimiz’ başlığı altında sıralanan 7 ilkenin yer aldığı çerçeveleri belediye başkanlarına verdi. Kemal Kılıçdaroğlı ilk çerçeveyi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na verdi. İmamoğlu, çerçeveyi belediyeye asacaklarını söyledi.

CHP’nin Yerel Yönetimlerde Uygulayacağı Temel İlkeleri

1 – Yönettiğiniz belediyede hemşerilerinizi inançları, kimlikleri ya da yaşam tarzları itibariyle ötekileştirmeyiniz. Tüm vatandaşları kucaklayınız.

2 – Hizmeti belli kişiler, zümreler, akrabalar, yandaşlar için değil, halk için üretiniz. Sizi, bulunduğunuz makama taşıyanın belde halkı olduğunu asla unutmayınız.

3 – Fakir mahallelere pozitif ayrımcılık yapınız. Yatırımlarınızda bu mahallelere öncelik veriniz… Hizmet programınızda özellikle engelli – dezavantajlı gruplar ve kadınlar lehine irade ortaya koyunuz.

4 – Yoksullara yardım yaparken insan onurunu koruyunuz, ailenin ya da kişinin yoksulluğunu asla teşhir etmeyiniz. Yani halkçılığın temel ilkelerinden olan “sağ elin verdiğini sol el görmeyecek” anlayışına uygun davranınız.

5 – Harcamalarınızı, yatırımlarınızı mali disiplin içerisinde planlayınız. Harcadığınız her kuruşun hesabını millete veriniz. Bütçe kullanımlarınızla ilgili olarak belli aralıklarla belde sakinlerini ve kamuoyunu bilgilendiriniz. Bu aynı zamanda “israfla mücadele” demektir. Hiç kimse unutmasın “kul hakkı” halkçılığın temel ilkelerinden biridir.

6 – Yönetici atamalarında liyakat esasına mutlaka uyunuz. Partizanca uygulamalardan kesinlikle kaçınınız. Halkçılığın bir diğer temel ilkesi olan “işi ehline verme” kuralını, her atamada göz önünde bulundurunuz. Kamu yararına uygun olması şartıyla sizden önce başlatılmış projeleri sürdürünüz.

7 – Belediyeyi “adaletle” yönetiniz… Hakkı, hukuku ve adaleti her ortamda savununuz ve gereğini yapınız. Belediye çalışanlarının özlük haklarını eksiksiz koruyunuz, kimsenin işiyle ve aşıyla uğraşmayınız. Böylece size oy vermeyenlerin dahi size saygı duymasını sağlarsınız.

Yerel kategorisindeki diğer haberler için: http://k2haber.com.tr/category/yerel/

reklâm
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Politika

CHP Tekirdağ: İşte Yeni İlçe Başkanları

chp sancaktepe yusuf ateş chp tekirdağ

CHP Tekirdağ il kongresine hazırlanıyor. CHP Genel Merkezinin yayınladığı kongre ve kurultay takvimine göre kongre süreçlerini planlayan CHP Tekirdağ’da 11 ilçede tüm kongre süreçleri tamamlandı.

CHP Tekirdağ İl Kongresi Tarihi Belli Oldu

CHP Tekirdağ İl Başkanlığı’nın yapmış olduğu açıklamaya göre il kongresi 23 Şubat 2020 tarihinde Atatürk Spor Salonunda yapılacak.

2 İlçede Kadın İlçe Başkanı

11 İlçesi bulunan Tekirdağ’da 2 ilçede delegeler kadın ilçe başkanından yana tavır koydu. Ayfer Dönmez tarihinde ilk defa CHP Çerkezköy’ün kadın ilçe başkanı seçildi. Tek listeyle gidilen seçimde Ülya Ertan CHP Malkara İlçesi’nin yeni ilçe başkanı seçildi.

CHP Tekirdağ’ın Yeni İlçe Başkanları

Çerkezköy İlçe Başkanı: Ayfer DÖNMEZ

Malkara İlçe Başkanı: Ülya ERTAN

Çorlu İlçe Başkanı: Özgür ERTAŞ

Ergene İlçe Başkanı: Nuh NUHOĞLU

Hayrabolu İlçe Başkanı: Fatih ERDEM

Marmaraereğlisi İlçe Başkanı: Tolga ÇALIŞKAN

Süleymanpaşa İlçe Başkanı: İlker YAĞCIOĞLU

Muratlı İlçe Başkanı: Sedat GÜLER

Saray İlçe Başkanı: Akın AYTAÇ

Şarköy İlçe Başkanı: Birol TANER

Kapaklı İlçe Başkanı: Erdinç YILMAZ

Politika kategorisindeki diğer haberler için: http://k2haber.com.tr/category/politika/

Okumaya devam et