Connect with us

Yerel

Sanatla Birleşen Kültürler Projesinin Finali Gerçekleştirildi

sanatla birleşen kültürler projesi

Türkiye ve Avrupa Birliği Şehir Eşleştirme Programı kapsamında, ‘Sanatla Birleşen Kültürler Projesi’ hayata geçirildi. Proje ile Türkiye’den Lüleburgaz ve Letonya’dan Rezekne’de 5-15 yaş aralığında 180 çocuk eş zamanlı eğitim gördü. Projenin finali 29-30 Kasım’da Lüleburgaz Yıldızları Kadın Akademisinde (LYKA) gerçekleştirildi.

Kurulan atölyelerde 180 çocuk için resim, seramik ve müzik sanat dallarında proje eğitmenleri tarafından eğitimler verildi. Her iki belediyenin proje ekiplerinin ve eğitmenlerinin katılımıyla oluşturulan ders programı ve konu içerikleri çerçevesinde çocuklar hem yeteneklerinin farkına vardılar hem de birlikte eğlenceli zaman geçirdiler.

Lüleburgaz Yıldızları Kadın Akademisi’nde gerçekleşen etkinliğe aileler de yoğun ilgi gösterdi. Etkinlikte kardeşlik halayı, dans gösterileri, resim-seramik sergileri, ritm, off ritm- müzik-bağlama-gitar-piyano-keman-p buzz performansı, bale performansı, solo performanslar, oyun etkinlikleri, kukla yapımı, workshoplar, drama ve sahne performansları gerçekleştirildi.

Lüleburgaz heyetinin Letonya/Rezekne kentine ziyareti ile başlayan projede, Türk ve Letonyalı eğitmenler önce Lüleburgaz’da ardından da Letonya’da bir araya geldiler. Lüleburgaz ve Rezekne’de resim, seramik ve müzik branşlarında eş zamanlı başlayan sanat buluşması eğitimi gerçekleştirildi.  Kardeşlik elçilerinin buluşması etkinliği kapsamında Rezekne kenti ziyaret edildi. Her iki kentte eş zamanlı yapılan resim yarışmasının ardından ailelerin bilinçlendirilmesi için seminer düzenlendi.

Sanat Buluşması ile Sanatla Birleşen Kültürler Projesi’nin finali gerçekleştirilmiş oldu.

Yerel kategorisindeki diğer haberler için: http://k2haber.com.tr/category/yerel/

Bu İçerikler İlginizi Çekebilir

Bu İçerik İlginizi Çekebilir  Kırklareli Belediye Başkanı Kesimoğlu, CHP'den İstifa Etti
reklâm
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yerel

Gökhan Teksöz Turnuvası: Potanın Devleri Lüleburgaz’a Geliyor

gökhan teksöz

Lüleburgaz Belediyesi’nin organize ettiği ve bu yıl ikincisi düzenlenecek olan Gökhan Teksöz Basketbol Turnuvası (U-14) 20-21-22 Aralık 2019 tarihleri arasında Lüleburgaz Yıldızları Futbol Akademisi Kapalı Spor Salonunda (LYFA) gerçekleşecek.

Bu yılki turnuvada Beşiktaş, Darüşşafaka, Fenerbahçe, FMV Işık Erenköy, Galatasaray, İstanbul Panterleri, TOFAŞ takımlarıyla birlikte Lüleburgaz’ı temsilen Lüleburgaz Akademi mücadele edecek.

Turnuvanın Müsabaka Tarihleri

20 Aralık Cuma 17.45 – 23.30 Arası
21 Aralık Cumartesi 09.00-21.00 Arası
22 Aralı Pazar 09.00 – 14.30

Gökhan Teksöz Kimdir?

1 Aralık 1979 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. 5 yaşında ailesi ile birlikte Lüleburgaz’a taşınmıştır. İlkokulda futbol oynamaya başlamış ve aynı yıl kurulan Lüleburgazspor minik takımının ilk sporcularından olmuştur. Futbol hayatı devam ederken zamanla basketbola da ilgi duymaya başlamış ve ortaokul yıllarında futbolu bırakarak basketbola yönelmiştir. Amatör olarak başladığı basketbol macerası 17 yaşında Beşiktaş genç takımında oynamasıyla bir tutkuya dönüşmüştür. Lüleburgaz Lisesi ve yüksekokul eğitimi sırasında okul takımlarında basketbol oynamaya devam etmiştir. Üniversite sonrası 2005 yılında Lüleburgaz’da basketbol heyecanını ve tutkusunu paylaştığı, daha sonra kader birliği yapacağı, Recep Akbulut ile tanışmıştır.

Buldukları her salonda basketbol oynayarak basketbol sevdalarının peşini bırakmamışlardır. Bir süre ticarete atılmış, farklı sektörlerde işletmecilik yapmıştır. 2009-2011 yılları arasında vatani görevini Diyarbakır’da yerine getirmiştir. Askerlik sonrası yakın dostu Recep Akbulut ile Lüleburgaz’da basketbol için bir şeyler yapılması gerekliliğine karar vererek, 2011 yılında “Lüleburgaz Akademi Erkek Yıldız (U 16) takımını ve Basketbol Spor Kulübü’nü kurmuştur.

2012 yılında büyük emeklerle minik, küçük, yıldız, genç kız ve erkek olarak 10 takım ile birlikte Erkekler Bölgesel Basketbol Ligi’nde mücadele edecek, büyük erkek takımını da kurarak Lüleburgaz ve basketbolu bir araya getirmenin keyfini ve mutluluğunu yaşamışlardır.

Bu İçerik İlginizi Çekebilir  Kırklareli'nin 'Sakin Şehri' Vize'de Doğalgaz Meşalesi Yakıldı

‘Lüleburgaz Akademi Basketbol Spor Kulübü’ olarak kız takımlarından il birincilikleri ve üçüncülükleri, erkek takımlarından da il ikincilik ve üçüncülükleri kazanmış olan kulübün büyük erkekleri de 3 sezon Erkekler Bölgesel Basketbol Ligi’nde mücadele etmişlerdir. Takımlarının başından hiçbir zaman ayrılmamış, tüm hayatını basketbola adamıştır. 2015 Aralık ayında yakalandığı amansız hastalık sonucu geçirdiği 2 ameliyata rağmen, 5 Mart 2018’de aramızdan ayrılmıştır.

Spor kategorisindeki diğer haberler için: http://k2haber.com.tr/category/spor/

Okumaya devam et