Connect with us

Kültür

TransCultural Exchange: En Uzun Günde, Dünyayı Sanatla Kucakla

transcultural exchange özlem kalkan erenus

‘TransCultural Exchange’ 20 Haziran’da 70’in üzerinde ülke sanatçının eserlerini dijital ortamda sanatseverlerle bir araya getiriyor.

Türkiye’den de destek verildiği etkinlik kapsamında, Özlem Kalkan Erenus ve Ali Erenus bu proje kapsamında ürettikleri eserlerini, dünya sanatseverlerinin beğenisine sunuyor. Arjantin’den Zambiya’ya 70’in üzerinde ülkeden yüzlerce sanatçının oluşturduğu etkinlik dijital ortamda canlı olarak yayınlanacak.

Pera Müzesi Koleksiyon Sergileri ve Katalogları Dijitale Taşınıyor

TransCultural Exchange: 70’in Üzerindeki Ülke Sanatçısının Eserleri Bir Arada

Arjantin, Avustralya, Bahreyn, Brezilya, Kanada, Çin, Mısır, Finlandiya, Fransa, Japonya, Norveç, İspanya, Almanya, Fas, Peru, Polonya, Senegal, Türkiye, Zambiya ve daha pek çok ülkeden yüzlerce çağdaş sanatçının resimleri, müzikleri, dansları, filmleri, enstalasyonları sanatseverlerin beğenisine sunuluyor.

Hello World’ün küresel sunumunda yer alan çalışmalarını bağışlayan sanatçıların Zoom üzerinden katılacakları “Gündönümü Açılışı” (Türkiye saatiyle) 20 Haziran 2020, 18.00 – 19.00 arasında gerçekleşecek ve TransCultural Exchange’in Facebook sayfasından canlı olarak yayınlanacak.

“Görünenin Ötesinde Osman Hamdi Bey” Google Arts & Culture Platformunda

Dünya Kültürleri Arasındaki Anlayışı Geliştirmeyi Amaçlıyor

ABD’nin Boston şehrinde kurulmuş olan TransCultural Exchange, nitelikli sanat projeleri, kültürel değişim ve eğitim programları düzenleyerek dünya kültürleri arasındaki anlayışı geliştirmeyi hedefleyen, kar amacı gütmeyen bir sanat kurumudur.

‘İstanbul’da Bir Sürrealist: Salvador Dali’ Sergisi Dijitale Açılıyor

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.