Bizi Takip Edin

Kültür

Hayvancılık Endüstrisi Üzerine Düşündüren Sergi: ‘Afiyet Olsun’

Seda Gazioğlu Afiyet Olsun

Hayvancılık endüstrisi üzerine düşündüren Seda Gazioğlu imzalı üçüncü kişisel sergi “Afiyet Olsun”, Pg Art Gallery’nin yeni mekanı Maslak No.171’de başladı.

“Afiyet Olsun” adlı üçüncü kişisel sergisiyle mekanın açılışını yapan Seda Gazioğlu, ziyaretçileri kurgusal bir yemek masasıyla karşılıyor.

Sanatçı, bitmek bilmeyen türcülüğün irdelendiği bu masada, izleyiciyi gerçekler ve alışkanlıklarıyla yüzleşmeye davet ediyor. Sergide aynı zamanda, “Dominion Movement” tarafından drone ve gizli kameralarla çekilen endüstriyel hayvancılık sektörünün iç yüzünü gösteren bir belgesel gösterimi de yer alıyor.

Beşiktaş’ta Sanatçılar İçin Dayanışma: ‘Buluşmalar’ Sergisi Açıldı

Seda Gazioğlu Düşünmeye Davet Ediyor

Konuyu farklı disiplinlerde de ele alan sanatçı, sözü ve müziği kendisine ait “Kimiz Ki Biz” isimli şarkısını da yine kendi hazırladığı animasyonlarla bezeli klibi ile birlikte sergiyle eş zamanlı olarak yayınlayarak ve sergide izleyicisi ile buluşturuyor. Üretim aşamasında kullandığı pek çok farklı medyum ile ifadesini pekiştiren Gazioğlu, izleyiciyi son dönemlerdeki tüketim alışkanlıkları ve hayvancılık endüstrisi üzerine düşünmeye davet ediyor.

Zülal Kalkandelen: Bilimin, Aklın ve Vicdanın Sesini Dinleyip Vegan Olun