Bizi Takip Edin

Yerel

Halkın İsteği Gerçekleşti: Atatürk Heykeli Meydandaki Yerini Aldı

Ufka Bakan Atatürk Heykeli Selman Hasan Arslan

Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, Güre’de yıllardır vatandaşların talebi olan Atatürk Heykeli açılışını gerçekleştirdi.

Daima ileriye bakan Türk Gençliğini, bölgenin en önemli geçim kaynaklarından olan denizciliği ve bağımsızlığı simgeleyen, Heykeltraş Pınar Öktem Doğan tarafından yapılan “Ufka Bakan Atatürk” heykeli kentliler tarafından ilgi ve takdirle karşılandı.

Açılış öncesinde Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, heykeltraş Pınar Öktem Doğan’a teşekkür plaketi takdim etti.

Edremit, Kazdağları, Kuzey Ege Zeytinlik Alanlarını Bekleyen Büyük Tehlike

Pandemi koşullarına uygun şekilde gerçekleştirilen açılışta, CHP Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı ve yönetim kurulu üyeleri, CHP Edremit İlçe Başkanı Deniz Onur Özcan ve yönetim kurulu üyeleri, CHP Önceki Dönem Balıkesir Milletvekili Mehmet Tüm, Belediye Başkan yardımcıları, meclis üyeleri başkan ve belediye çalışanları katılım gösterdi.

Balıkesir İçin 7.2’lik Deprem Uyarısı: Edremit Fayı Tehlike Arz Ediyor

Altınoluk Halk Kütüphanesi Hizmete Açıldı

Heykel açılışının yanında, yenilenen Altınoluk Halk Kütüphanesi de hizmete açıldı.
Edremit Belediyesi tarafından gerçekleştirilen yenileme çalışmalarıyla daha kullanışlı hale getirilen Altınoluk Halk Kütüphanesi’nde 5 bilgisayar, 4 tablet ve binlerce kitap yer alıyor.

25 kişilik oturma kapasiteli kütüphanede öğrencilere, EBA üzerinden ders yapma imkanı da sağlanıyor. Sosyal mesafe ve hijyen kurallarının sıkı şekilde uygulandığı kütüphanede, kitaplar UV cihazında dezenfekte edilerek vatandaşlara veriliyor.

Edremit’in Kurtuluşunun 98. Yıl Dönümü Törenlerle Kutlandı