Connect with us

Politika

Türkiye’nin Selanik Başkonsolosluğu’na Saldırı Düzenlendi

selanik konsolosluğu

Selanik Aristoteles Üniversitesinden çıkan yüzleri maskeli 50 kişilik bir grup, Türkiye’nin Selanik Başkonsolosluğunu koruyan polislere taş ve molotof kokteyli ile saldırdı. Polis göz yaşartıcı gaz ile eylemcilere müdahale etti. Bir saat kadar süren olaylarda, 3 kişi tutuklandı. Saldırıda can kaybı yaşanmazken, bazı araçlarda hasar meydana geldi.

Selanik’teki İlk Saldırı Değil

Geçen ay Selanik’teki Türk Başkonsolosluğu yakınlarında bulunan polislere yine molotof kokteylli saldırı düzenlenmişti.

Geçtiğimiz yıl Mart ayında Türk Başkonsolosluğu binasının yakınında bulunan polis kulübesine molotofkokteylli ve taşlı saldırı düzenlenmiş, 3 araç zarar görmüştü.

İlk Tepki Halaçoğlu’ndan Gelmişti

İYİ Parti Eski Kayseri Milletvekili ve Türk Tarih Kurumu Eski Başkanı Yusuf Halaçoğlu, Cumartesi günü gerçekleştirilen eyleme ilişkin tepkisini sosyal medya hesaplarından paylaşmıştı.


Politika kategorisindeki diğer haberler için: http://k2haber.com.tr/category/politika/ 

Bu İçerik İlginizi Çekebilir  İnce'den Varlık Fonu Tepkisi: Memleketi Kaosa Sürükleyecek Uygulamalar
Okumaya devam et
reklâm
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Politika

Arnavutluk’ta Hükümet Karşıtı Protestolar Artarak Devam Ediyor

arnavutluk

Arnavutluk’un başkenti Tiran’da düzenlenen hükümet karşıtı gösteriler artarak devam ediyor. Göstericilerin parlamento binasına girmeye çalışması üzerine, polis ve göstericiler arasında çatışmalar yaşandı. Polis göstericileri biber gazı ve tazyikli su ile dağıttı. Arnavutluk Daily News’e göre çatışmalarda bir gösterici ve bir polis memuru yaralandı.

Muhalefette bulunan Demokrat Parti’nin Eski Milletvekili Klevis Balliu, Arnavutluk Daily News portalına yaptığı açıklamada, “Parlamentoya girmenin ve Arnavut halkından çalan herkesi sürüklemenin zamanı geldi. ABD’nin yaptığı gibi çetelerle diyalog kurmayı beklemiyoruz.” ifadelerini kullandı.

16 Mart’ta yine başkent Tiran’da benzer bir gösteri düzenlenmişti. Polis, binlerce protestocunun parlamentoya girmeye çalışmasını zor engellemişti. Olaylarda saldırgan eylemleri nedeniyle 33 kişiye ise ceza davası açılmıştı.

Muhalefet Erken Seçim İstiyor

Demokrat Parti, Arnavutluk Başbakanı Edi Rama’yı yolsuzluk, suç eylemleri ve 2017 Milletvekili seçimlerini manipüle etmekle suçluyor. Protestocular Rama’nın istifa etmesini ve erken seçim kararı almasını talep ediyorlar.

Demokrat Parti milletvekilleri Şubat ayı sonlarında parlamentoyu terk etmiş ve yasama çalışmalarından çekilmişti.

Politika kategorisindeki diğer haberler için: http://k2haber.com.tr/category/politika/

Bu İçerik İlginizi Çekebilir  İnce'den Varlık Fonu Tepkisi: Memleketi Kaosa Sürükleyecek Uygulamalar
Okumaya devam et