Connect with us

Politika

CHP’nin 8’inci Genel Başkanı Özgür Özel Oldu

özgür özel chp kurultay

K2 HABER | Cumhuriyet Halk Partisi‘nin (CHP) 38’inci Olağan Kurultayı, “İkinci Yüzyılda Demokrasi ve Birlik Kurultayı” sloganı ile Ankara Spor Salonu’nda toplandı. Kurultay’da iki tur yapılan seçimlerin ardından 8’inci CHP Genel Başkanı Özgür Özel oldu.

Yapılan seçimde parti genel başkanlığı için Özgür Özel ve Kemal Kılıçdaroğlu yarıştı. 1366 delegesi bulunan partide oy sayımı sonucu Özgür Özel 682 oy, Kemal Kılıçdaroğlu 664 oy aldı. 18 oy geçersiz, iki oy ise boş çıktı. Genel başkan seçilmek için gerekli olan salt çoğunluk sağlanamaması nedeniyle oylama ikinci tura kaldı.

Özel ikinci turda oylarını 130 artırarak 812 oyla CHP’nin yeni genel başkanı oldu. Kılıçdaroğlu’nun oyları ise 536’ya geriledi. Bu sonuç, ilk turda Kılıçdaroğlu’na oy veren 130’ya yakın delegenin, ikinci turda Özel’e oy verdiğini ortaya koydu.

Murat Karayalçın’dan Seçim Çıkışı: Ciddi Bir Başarısızlık

Özel: Yerel seçimler için seferberlik ilan ediyorum

Özel, genel başkan seçilmesinin ardından şunları söyledi:

“Sayın Divan Başkanım, hayatımın en büyük gururunu, en büyük onurunu yaşıyorum. Bunu CHP’nin hatta Türkiye‘nin 100’üncü yılında kurulan ilk sandığında, ikinci yüzyıla yön verecek partimizin kurultayında oy birliğiyle ve hepimizin yürekten desteklediği şekilde şahsınıza verilen bu onurlu görevi layıkıyla yerine getirdiğiniz için tüm CHP’liler adına size teşekkür ediyorum.”

CHP Genel Başkanı seçilen Özgür Özel, teşekkür konuşması için kürsüye çıktığında 1366 delegenin hepsinin oyunu kendine vermiş kabul ettiğini belirterek “Bu salondan dışarıya hiçbir kırgınlık çıkarmayacağıma kendi adıma söz veriyorum” dedi.

“Hayatımın en büyük onurunu, en büyük gururunu yaşıyorum” diyen Özel, Kılıçdaroğlu’na teşekkür ederken, “Sırtıma yüklediğiniz sorumluluğun farkındayım” diye konuştu.

“Örgüte verdiğim bütün sözleri tutacağım” diyen Özel, ön seçimin esas alınacağı tüzük değişikliğini de hayata geçireceğini söyledi. Özel, sabah saat 09.30’da parti meclisi adaylarını belirlemek için 81 il başkanını toplantıya davet etti.

CHP’nin yeni lideri, ilk ziyaretini 6 Şubat’ta meydana gelen Kahramanmaraşmerkezli depremlerden ağır etkilenen Hatay’a, ikinci ziyaretini de “ikinci memleketim” dediği Osmaniye’ye yapacağını söyledi.

Özel sözlerini, “CHP de genel başkanın demokratik seçimlerle değişebileceğini hep birlikte gösterdik. Bugün burada zafer CHP’den bir adayın, ekibin değil. Bugünkü zaferin galibi bütün CHP’lilerdir. Yolumuz, yolunuz açık olsun” diyerek tamamladı.

Politika

Kılıçdaroğlu’ndan İstanbul İl Kongresi İçin Net Mesaj

-

Haluk Pekşen chp

 CHP’de parti içi kongre süreçleri devam ediyor. Gözler, en çok kurultay delegesinin belirlendiği ve 8 Ekim Pazar günü gerçekleştirilecek olan İstanbul İl Kongresi’ne çevrildi.

K2 HABER |14 Mayıs ve 28 Mayıs seçimlerinden sonra başlayan ve ‘değişim’ tartışmalarının sürdüğü CHP’de ilçe kongrelerinden sonra il kongreleri süreci de başladı. CHP’nin en çok üyesinin ve kurultay delegesinin olduğu İstanbul’da iki adaylı bir kongre bekleniyor.

Geçtiğimiz günlerde 27 ilçe başkanının desteğiyle İl Başkanlığına adaylığını açıklayan Bahçelievler İlçe Başkanı Özgür Çelik ile eski il başkanı Cemal Canpolat arasında geçmesi beklenen kongre için kulisler de devam ediyor.

İşte Tarih Tarih CHP Kongre Takvimi

Kılıçdaroğlu’ndan ‘Tarafsızlık’ ve ‘Parti’ Vurgusu

Kulislerde, Kılıçdaroğlu’nun kongrede taraf olacağı iddia ediliyordu. Fakat bugün yapılan Parti Meclisi toplantısında bu iddianın doğru olmadığı ortaya çıktı.

Kılıçdaroğlu, Parti Meclisi toplantısında konuya ilişkin çok net ifadeler kullandı:

“İki adayı da çağırdım. İki adaya da yolunuz açık olsun dedim, başarılar diledim. İkisiyle de aynı yerde fotoğraf çekildim. İkisine de kimsenin adayı olmayın, CHP’nin adayı olun dedim. İkinizi de görevi, Ekrem İmamoğlu’na seçim kazandırmak, Türkiye’de de CHP’yi iktidar yapmak dedim.”

Kemal Kılıçdaroğlu’nun il kongrelerinde taraf olmadığı ve özellikle büyükşehirlerde aday olan partililere başarılar dileyerek, yerel seçim vurgusu yaptığı biliniyor. Kılıçdaroğlu, İstanbul kongresi için de iki adayla geçtiğimiz günlerde bire bir görüşmüş ve aynı yerden fotoğraf kareleri basına yansımıştı.

Gazeteci Şaban Sevinç de Kemal Kılıçdaroğlu’nun Parti Meclisi konuşması ile parti içerisinde dillendirilen ‘Cemal Canpolat, Kılıçdaroğlu’nun adayı’ iddialarının doğru olmadığının anlaşıldığını belirtti.

Okumak için tıklayın

Politika

CHP Beyoğlu’nda İkinci Muharrem Bulut Dönemi

-

Muharrem Bulut İsmail Hakkı Atal CHP ulusal yas Nuri Cengiz chp Antalya

CHP Beyoğlu İlçesi 38. Olağan Kongresi bugün gerçekleştirildi. İki adayın yarıştığı kongrenin kazananı Muharrem Bulut oldu. 

K2 HABER | CHP’de, 38. Olağan Kurultay takvimi süreci işliyor. Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen kongrenin divan başkanlığını CHP Eski Milletvekili Çetin Sosyal üstlendi. Kongrenin kazananı Muharrem Bulut oldu. İstanbul Milletvekilleri Sezgin Tanrıkulu, Gökan Zeybek ve Yüksel Mansur Kılınç da kongreye katılım gösterdi. Kongrede Bulut 266 oy alırken, diğer aday Tuba Güçtekin 66 oy aldı.

Açıklanan takvime göre, 3 Eylül tarihine kadar tüm ilçe kongre süreçlerinin tamamlanması gerekiyor. 16 Eylül – 15 Ekim tarihleri arasında il kongreleri gerçekleştirilecek.

Büyük kurultayın ise Ekim sonu ya da Kasım ayı başında yapılması bekleniyor.

chp Beyoğlu

Kazanan Liste

chp Beyoğlu Muharrem Bulut

CHP Beyoğlu’ndan ‘Örnektepe’ Eylemi: Hangi Yandaşa Vermek İstiyorsunuz?

Muharrem Bulut

Muharrem Bulut kimdir?

Muharrem Bulut 1972 yılı, Sivas doğumludur. Çanakkale 18 Mart Üniversitesi İşletme Bölümü mezunudur. 2002-2004 yılları arasında serbest muhasebecilik yapmıştır. 2004-2017 yılları arasında Topuzoğlu İnşaat şirketinde Genel Müdür olarak çalışmıştır. Vodafone, Turkcell ve İss-Telekom İstanbul altyapı bağlantı kurulumu üzerinde şirket çalışmaları gerçekleştirmiştir.

2000 yılında CHP üyesi olarak siyasete başlayan Bulut, iki dönem İlçe Saymanlığı görevinde bulunmuş, 2015-2016 döneminde de CHP Beyoğlu İlçe Başkanlığı görevini üstlenmiştir.

CHP’de Kongre Süreci: Beyoğlu’nda İlk Aday Belli Oldu

Okumak için tıklayın

Ekoloji

Çevre Davalarında Bilirkişi Ücretleri Hak Arama Hürriyetini Kısıtlıyor

-

kirazlıyayla mahkeme yargı

CHP Doğa Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Semra Dinçer, çevre davalarında talep edilen bilirkişi ücretlerine ilişkin yazılı açıklama yaptı.

K2 HABER | CHP Genel Başkan Yardımcısı Semra Dinçer, çevre davalarında talep edilen bilirkişi ücretleri hakkında “Kanal İstanbul projesi için plan değişikliği yapan, rezerv alanı ilan edilen işlemler için 150 bin TL bilirkişi ücreti istenildi. Bilirkişi ücretlerinin bu kadar yüksek olması, hak arama hürriyetini kısıtlıyor. Yurttaşı dava açmaktan vazgeçirme amacına hizmet ediyor” dedi.

CHP MYK Üyeleri Belli Oldu: İşte Kılıçdaroğlu’nun Yeni A Takımı

“BİLİRKİŞİ ÜCRETLERİNİN BU KADAR YÜKSEK OLMASI, HAK ARAMA HÜRRİYETİNİ KISITLIYOR”

Dinçer, şunları kaydetti:

“Rize İkizdere’de Cengiz İnşaat eliyle işletilen taş ocağının ÇED Gerekli Değildir kararının iptali talebiyle ilgili davada, verilen karar Danıştay’dan dönünce, ikinci kez keşif yapmak için yurttaşlardan 60 Bin TL daha alındı. Kanal İstanbul projesi için plan değişikliği yapan, rezerv alanı ilan edilen işlemler için 150 Bin TL bilirkişi ücreti istenildi. Bilirkişi ücretlerinin bu kadar yüksek olması, hak arama hürriyetini kısıtlıyor. Yurttaşı dava açmaktan vazgeçirme amacına hizmet ediyor.

“MAHKEMELER YURTTAŞ KATILIMCILIĞINI ENGELLİYOR”

Amasya’da bir yurttaşımız koyunlarını satıp bilirkişi ücretini ödedi. Geçmişte Rizeli bir yurttaşımız ineklerini satmak zorunda kalmıştı. Bu kişilerin yoksullaşmalarına yol açan bu ödemeleri yaptıkları davalar, kendi şahsi menfaatleri için değil, kamunun, toplumun, doğanın, yaşam alanlarının menfaatine açılmış davalar. Kamu kurumlarının yapmadıkları denetimleri, yurttaşlar bu davalar eliyle etkin kılmaya çalışıyor. Mahkemeler, yurttaş katılımcılığını da engelliyor. Dünyada birçok yerde, kamu menfaati için açılan bu davalarda, dava masrafları hiçbir şekilde davacılara yüklenmiyor. Altılı mutabakat metnimizde de bu yönde bir vaadimiz vardı. Kent ve çevre davalarına harç muafiyeti düşünüyorduk. Doğanın, kentlerimizin, yaşam alanlarımızın korunması için açılan davalar önündeki engellerin kaldırılması, hak arama özgürlüğünün, adil yargılama ilkesinin teminatı olacaktır.”

İşte Tarih Tarih CHP Kongre Takvimi

Okumak için tıklayın

Politika

İşte Tarih Tarih CHP Kongre Takvimi

-

chp kongre takvimi

CHP Kongre takvimi belli oldu. CHP’nin bugün düzenlenen MYK’sında alınan ‘hızlı kongre’ kararına göre kongre süreci bugün başlayacak ve 15 Ekim Pazar günü sona erecek. Büyük kurultaysa yine parti meclisinin belirleyeceği takvimde yapılacak.

K2 HABER | CHP, bugün düzenlenen MYK’nın ardından kongre takvimini belirledi. Parti Sözcüsü Faik Öztrak bugün yaptığı açıklama ile kongre takviminin işletileceğini duyurmuştu. Öztrak’ın açıklamasının ardından kongre takvimi netleşti.

Bugün üyelik adreslerinin, adrese dayalı nüfus kayıtları esas alınarak oluşan seçmen kütük bilgilerine göre güncellenmesi işlemlerinin başlamasıyla başlayacak süre. 15 Ekim Pazar günü yapılacak son il kongresiyle tamamlanacak. Ardından CHP parti meclisi toplanarak büyük kurultayın gününe karar verecek.

CHP MYK Üyeleri Belli Oldu: İşte Kılıçdaroğlu’nun Yeni A Takımı

CHP Kongre Takvimi

CHP’de 43 İl Başkanı’ndan Flaş Seçim Bildirgesi!

 

Okumak için tıklayın

Politika

CHP MYK Üyeleri Belli Oldu: İşte Kılıçdaroğlu’nun Yeni A Takımı

-

Teoman Sancar istifa chp denizli chp MYK

Cumhuriyet Halk Partisi CHP MYK üyeleri belli oldu. Listede sürpriz isimler yer alıyor.

K2 HABER | Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Genel Seçimi sonrasında Cumhuriyet Halk Partisi’nde (CHP) Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısında MYK üyelerinin istifa etmesinin ardından 3 Haziran Cumartesi günü Parti Meclisi (PM) toplantısı gerçekleştirildi.  İl il bölge bölge seçim sonuçlarını masaya yatıran PM toplantısının ardından CHP’nin 14 Mayıs seçimleri sonrasına ertelenen kurultay sürecinin başlatılması kararı alındı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Merkez Yürütme Kurulu’nu (MYK) bugün yeniden topladı. Saat 11.00’de başlayan toplantı 1 saat sürerken Kılıçdaroğlu eski MYK üyelerine teşekkür etti. Toplantı sonrasında CHP’nin yeni MYK üyeleri de belli oldu.

CHP’de 43 İl Başkanı’ndan Flaş Seçim Bildirgesi!

Yeni üyeler şöyle:

1. GENEL BAŞKAN
PARTİ ÖRGÜTÜ, ÖRGÜT YÖNETİMLERİ

2. AHMET AKIN
YEREL YÖNETİMLER

3. AYLİN YAMAN
SOSYAL POLİTİKALAR

4. AYSU BANKOĞLU
TANITIM VE HALKLA İLİŞKİLER

5. BÜLENT KUŞOĞLU
İDARİ VE MALİ İŞLER

6. DEVRİM BARIŞ ÇELİK
BİLGİ VE İLETİŞİM TEKNOLOJİLERİ

7. EREN ERDEM
SOSYAL MEDYA YÖNETİMİ

8. FAİK ÖZTRAK
EKONOMİ POLİTİKALARI -PARTİ SÖZCÜSÜ

9. HASAN EFE UYAR
İŞÇİ SENDİKALARI, STK VE MESLEK KURULUŞLARI

10.LALE KARABIYIK
İŞVEREN ÖRGÜTLERİ

11. NESLİHAN HANCIOĞLU
GENEL SEKRETER

12. SEMRA DİNÇER
DOĞA HAKLARI

13. TAHSİN TARHAN
YURTDIŞI ÖRGÜTLENME

14. YUNUS EMRE
BİLİM- YÖNETİM VE KÜLTÜR PLATFORMU

15. ZEYNEL EMRE
HUKUK VE SEÇİM İŞLERİ

Murat Karayalçın’dan Seçim Çıkışı: Ciddi Bir Başarısızlık

Okumak için tıklayın

Politika

Murat Karayalçın’dan Seçim Çıkışı: Ciddi Bir Başarısızlık

-

CHP'de 3 milletvekili istifa

Eski SHP Genel Başkanı ve eski bakanlardan Murat Karayalçın, “Partimizin, dört parti ile birlikte, yüzde 25 dolayında oy alabilmiş olması ciddi bir başarısızlık olarak görülmelidir” dedi.

K2 HABER | Eski SHP Genel Başkanı ve eski bakanlardan Murat Karayalçın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Adil olmayan bir seçimde alınan yüzde 48’lik oy ciddi bir kazanım olarak görülmelidir. Ancak Partimizin TBMM seçiminde, hem de 4 parti ile birlikte, yüzde 25 dolayında oy alabilmiş olması ise ciddi bir başarısızlık olarak görülmelidir. Eğer parlamenter sistemde olsaydı, bu oy oranı, başarısızlığın ötesinde bir hezimet olarak değerlendirilecekti” ifadelerini kullandı.

CHP’de gerçekleşen Parti Meclisi toplantısında kurultay sürecinin başlatılması kararı alınmıştı. Murat Karayalçın, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, kararı olumlu karşıladığını belirtti.

CHP’de 43 İl Başkanı’ndan Flaş Seçim Bildirgesi!

murat Karayalçın

Yeniden Yapılandırma Mesajı

Karayalçın, paylaşımında şunları kaydetti:

“Partimizin, Kurultay sürecini başlatma kararını son derecede olumlu karşılıyorum. Örgütümüz bu süreçte seçimleri değerlendirebilecek, geleceğe yönelik öneriler geliştirebilecektir.

Sn. Kılıçdaroğlu seçim sürecinde yüksek bir performans ortaya koymuştur. Adil olmayan bir seçimde alınan yüzde 48’lik oy ciddi bir kazanım olarak görülmelidir. Ancak Partimizin TBMM seçiminde, hem de 4 parti ile birlikte, yüzde 25 dolayında oy alabilmiş olması ise ciddi bir başarısızlık olarak görülmelidir. Eğer parlamenter sistemde olsaydı, bu oy oranı, başarısızlığın ötesinde bir hezimet olarak değerlendirilecekti.

Meclis seçimindeki başarısızlığın nedeni CHP örgütünde, uzunca bir süreden bu yana, yaşanan düşük siyaset kapasitesidir. Örgütümüz yıllardır; broşür-afiş-pankart işleri ile seçim güvenliği ile sınırlı olan bir çalışma içine kapatılmıştır. Kuşkusuz bunlar da parti görevleridir. Ancak örgütün birincil görevi siyaset üretmek ve bir ölçüde bununla da bağlantılı olarak partinin adaylarını belirlemek olmalıdır. Örgüt kapasitesinde düşüklük bunların tümünün eşzamanlı olarak yerine getirilememesi durumunda ortaya çıkar.

Önümüzdeki Kurultay sürecinde, seçimlerde yaşanan taktik ve stratejik yanlışlıkların tartışılacağını biliyorum, buna genel başkanlık konusu da eklenebilir. Oysa bana göre, asıl tartışılması gereken konu, Cumhuriyet Halk Partisi’nde düşük kapasiteye yol açan yapısal sorunlardır. Bu sorunlar CHP’nin merkez ve taşra örgütlerinin yeniden yapılandırılması ile aşılabilir.”

Okumak için tıklayın

Politika

CHP’de 43 İl Başkanı’ndan Flaş Seçim Bildirgesi!

-

ali Gürsu ergene Chp Tekirdağ Demokrasi ve Adalet Hareketi

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) 37. Olağan kongrelerinde seçilen 43 il başkanı, 14 Mayıs ve 28 Mayıs tarihlerinde yapılan seçimler hakkında değerlendirme yaparak bildirge yayımlandı. Demokrasi ve Adalet Hareketi altında yayımlanan bildirgede olağanüstü tüzük kurultayı çağrısı yapıldı.

K2 HABER | 43 İl Başkanı’nın yer aldığı Demokrasi ve Adalet Hareketi, olağanüstü tüzük kurultayı çağrısı yaptı. Yayınlanan bildirgede demokrasi, liyakat ve olağanüstü tüzük kurultayı için çağrı yapıldı.

“37. olağan kongrede seçilen ve bir kısmı hala görevde olan il başkanlarından kurultay delegelerinden 14 Mayıs 2023 ve 28 Mayıs 2023 seçimlerinin değerlendirilmesi sonucunda CHP genel merkezine ve kamuoyuna Demokrasi ve Adalet Hareketi olarak çağrı bildirgemizdir.

“DEĞİŞİM KAÇINILMAZ BİR HALE GELMİŞTİR”

28 Mayıs 2023 seçimlerine büyük bir beklenti ile giren fakat seçim sonucunda büyük bir hayal kırıklığı ve umutsuzluğun yaşandığı partimizde bir çok noktada değişim kaçınılmaz bir hale gelmiştir. CHP’nin hiçbir döneminde CHP örgütleri bu kadar örselenmemiş bu kadar ikinci plana itilmemiştir. Seçilen 169 milletvekili içinde parlamentoya giren 37. dönem seçilmiş ve aday olan il ve ilçe başkanlarının oranı sadece %5’e tekabül etmektedir.

“SOSYAL DEMOKRAT BİR PARTİDE TÜZÜĞÜN DEMOKRATİKLEŞMESİ EN ÖNEMLİ OLGUDUR”

Bu bağlamda önceliğimiz tüzükte, demokratik tüzük olgusuyla değişiklik yapılmasıdır. Demokratik bir tüzük parti emekçilerinin, partide siyaset yapan gençlerin, kadınların ve herkesin emeklerinin güvence altına alınması demektir. Hiçbir örgüt emekçisinin kaderinin bir kişinin veya birkaç kişinin iki dudağı arasında olmamasıdır. Bu amaçla sosyal demokrat bir partide tüzüğün demokratikleşmesi en önemli olgudur.

Hangi İlin Kaç Kurultay Delegesi Var? Kimler Doğal Kurultay Delegesi?

PARTİ İÇİ ‘LİYAKAT’ GÖNDERMESİ

Ayrıca üst düzey CHP kadrolarının seçiminde liyakat, emek ve birikim ön planda olmalıdır. Bu kadroların görevlendirilmesi Genel Başkanın isteğiyle değil Parti Meclisinin Görevlendirmesi ile gerçekleştirilmelidir. Milletvekilleri, Belediye Başkanları, Belediye Meclis Üyeleri parti içi seçimlerle belirlenmelidir. Bu partide siyaset yapan herkesin emeğinin karşılığını alabilmesi ve geleceğe güvenle bakabilmesi için demokratik tüzük zorunluluktur.

“ÇAĞRIMIZA OLUMLU BİR CEVAP GELMEZSE İMZA SÜRECİNİ KURULTAY DELEGELERİ OLARAK BAŞLATACAĞIZ” 

Partimizin sosyal demokrasinin evrensel ilke ve değerlerine daha sıkı sarılarak, ekonomik ve sosyal adalet duygusunu ön plana çıkartarak, toplumla ve sivil toplum örgütleri ile işçi sınıfı ve emek cephesi ile daha sıkı bağlar kurması gerekmektedir. Bizler bu partide görev yapmış ve hala görev yapan il başkanları olarak partimizin sosyal demokrat ilkelere, emek cephesine daha duyarlı olmasını istiyoruz. Yapılacak olağan kurultayın demokratik bir tüzükle yapılması için acilen olağanüstü bir tüzük kurultayı çağrısı yapıyoruz. Bu çağrımıza olumlu bir cevap gelmezse mevcut tüzüğümüzün bize verdiği yetki ile imza sürecini kurultay delegeleri olarak başlatacağımızı tüm kamuoyu ile paylaşıyoruz.”

Okumak için tıklayın

Politika

Kemal Kılıçdaroğlu: Yürüyüşümüz Sürüyor ve Buradayız

-

Kemal Kılıçdaroğlu

Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, seçimin ardından yaptığı ilk konuşmasında “Yürüyüşümüz sürüyor, buradayız” dedi.

K2 HABER | Seçim sonuçlarının netleşmesinden sonra Kemal Kılıçdaroğlu CHP Genel Merkezi’ndeki bir basın toplantısı düzenledi. Kılıçdaroğlu’nun açıklaması şu şekilde:

“Hakkınızın yenmesine müsaade edemezdim, etmedim. Göz yumamazdım, yummadım. Eziyetlere, haksız, hukuksuz, adaletsiz bir düzene karşı susup dilsiz şeytan olamazdım, olmadım.

Milyonlarca göçmenin gelip de sizin 2. sınıf vatandaş olmanıza susamazdım, susmadım. Evlatlarımız işsiz güçsüz hayata tutunmaya çalışırken hakkınızın yenmesine müsaade edemezdim.

Her gün, her şeye zam gelirken, benim halkımın belinin bükülmesine gönlüm razı gelemezdi. Bu toprakların bir insanı olarak her zaman hakkınız, hukukunuz için kimse sizi ezmesin diye bolluk içinde yaşayın diye mücadele verdim, vermeye devam edeceğim.

YSK: Erdoğan Cumhurbaşkanı Seçildi

Millet İttifakı bileşenlerine teşekkür

Son yılların en adil olmayan seçim sürecini yaşadık. Devletin bütün imkanları bir siyasi partiye seferber edildi, bir adamın ayakları altına serildi. Bu ahlak ve hukuk dışı baskılara, yayılmak isteyen korku iklimine boyun eğmeden mücadele eden Millet İttifakı’nın genel başkanlarına, teşkilatlarına, seçmenlerimize, sandıklara sahip çıkan vatandaşlarıma teşekkür ederim.

Halkın otoriter bir yönetimi değiştirme iradesi tüm baskılara rağmen ortaya çıktı. CHP ve Millet İttifakı tüm unsurlarıyla her cephede mücadelesini vermektedir. Ülkemize gerçek anlamda demokrasi gelinceye kadar bu mücadelenin öncüsü olmayı sürdüreceğiz.

Bu vatan için ne yapsak azdır. Benim asıl üzüntü sebebim ülkeyi bekleyen çok daha büyük sıkıntılardır. O sıkıntıların karşısında ilk olarak bizler duracağız.

Öncelikle bana oy veren 25 milyonu aşan vatandaşımızı moralli bir şekilde dimdik ayakta görmek istiyorum. Yürüyüşümüz sürüyor ve buradayız.”

Okumak için tıklayın

Politika

YSK: Erdoğan Cumhurbaşkanı Seçildi

-

yüksek seçim kurulu

Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Ahmet Yener, 28 Mayıs Cumhurbaşkanı Seçimi’nde Recep Tayyip Erdoğan’ın kazandığını duyurdu.

K2 HABER | Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Ahmet Yener, 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi’nin ikinci turunda kullanılan oylara ilişkin açıklama yaptı. Yener, “Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı olarak seçildiği görülmüştür.” ifadelerini kullanarak seçim sonucunu duyurdu.

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Ahmet Yener’in yaptığı açıklama şu şekilde:

“Sandık açılma oranının yüzde 99,43 olduğu, Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın yüzde 52,14, Sayın Kemal Kılıçdaroğlu‘nun yüzde 47,86 oy aldığı görülmüştür.

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı olarak geçici sonuçlar sonucunda, Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı olarak seçildiği görülmüştür.”

Okumak için tıklayın

Politika

CHP’li Aytekin: 431 Bin Balıkesirliye Terörist Dediler, Şimdi Oy İstiyorlar

-

Ensar Aytekin

Cumhuriyet Halk Partisi Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin, Kemal Kılıçdaroğlu’na oy verenlere  terörist denildiğini belirterek, ikinci tura ilişkin açıklamalarda bulundu.

K2 HABER | 14 Mayıs’ta yapılan ilk turda Balıkesir halkının değişimden yana oy kullandığını ve Kemal Kılıçdaroğlu’na 431 bin oyla büyük bir destek verdiğini ifade eden CHP Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin, “Utanmadan sıkılmadan, Genel Başkanımızdan yana irade koyan 431 bin kişiye, sırf Cumhurbaşkanı adayımız Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekliyor diye terörist dediler. Hiçbir dayanağı olmayan sadece ‘çamur atalım, izi kalsın’ diyen AKP’nin Balıkesir’deki düştüğü durum bir hezimettir. Bu şehirde 431 bin kişinin yüzüne nasıl bakacaklar merak ediyoruz” sözlerine yer verdi.

CHP’li Aytekin’in açıklaması şöyle:

“14 Mayıs’ta ilk tur oylaması yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimi hiçbir adayın %50’yi bulamaması sebebiyle ikinci tura kaldı. Bu süreç içinde her türlü yalan ve iftirayı siyasetin bir parçası gören, kendisinden olmayanı teröristlikle itham eden AKP’yi yöneten akla Balıkesir halkı bileti kesti. İlk tur sonucunda Balıkesir’de Genel Başkanımız ve 13.Cumhurbaşkanı adayımız 431 bin oy, Erdoğan ise 399 bin oy aldı. AKP’liler Balıkesir’de Kılıçdaroğlu’na oy veren 431 bin yurttaşımıza en ağır hakaretleri dillendirip, terörist dediler. Kuvayı Milliye şehrinde, Cumhuriyeti kuran partiye terörist iması yapılmasına Balıkesirli hemşehrilerimiz tepkisini sandıkta gösterdi ve AKP’yi cezalandırdı. Seçim sonuçlarına baktığımızda da AKP’deki oy düşüşü net görülüyor. Bu nedenle Balıkesir halkının AKP’den yana koyduğu tavra teşekkür borçluyuz.

Balıkesir İçin 7.2’lik Deprem Uyarısı: Edremit Fayı Tehlike Arz Ediyor

Terörist Dedikleri 431 Bin Kişinin Oyunu Almaya Uğraşıyorlar

İlk turda her türlü hileyi yapanlar, korsan afişler asıp, yalan bilgiyi, iftiraları pervasızca söyleyenler şimdi o terörist dedikleri 431 bin kişinin oyunu almak için uğraşıyorlar. Balıkesirli hemşehrilerimiz yapılan yalan haberlerin, montaj kasetlerin mutfaktaki yangının önüne geçemediğini net bir şekilde ifade etti. Bu şehri 21 yılda nasıl perişan ettiklerini hemşehrilerimiz net bir şekilde gördü.

CHP’li Vekiller Hizmete Engel Oldu Demek Kendi Vekillerine Başarısızsınız Demektir

Devasa kaynaklar kullandılar. Balıkesir Büyükşehir Belediyesini seferber ettiler. Her yerde çamur ve iftira siyasetine sığınıp, Balıkesir’e yapamadıkları hizmetin hesabını vermek yerine muhalefeti suçladılar. Gittikleri her çalışmada, ‘biz hizmet yapacaktık CHP’li vekiller engel oldu’ yalanına sığındılar.

Eğer geçmiş dönemde CHP’li vekiller olarak biz hizmete engel olabiliyorsak, bu yalan ile geçen dönem görev yapan 6 vekilinize ‘hiçbir işe yaramıyorsunuz’ demek mi istediniz? Bu ifade aslında kendi vekillerine başarısızsınız demektir. Ama bunu bile anlamaktan aciz bir zekâ, Balıkesir’de başkanlık koltuğundan iftiraya sığınmaya devam etti. Bu anlayış Balıkesir’i bölen anlayıştır. Oturduğunuz koltuk Balıkesir’de yaşayan her bir vatandaşımıza eşit hizmet götürmek zorunda olduğunuz bir koltuktur. Ama gördük ki ilk turda Balıkesir’deki başarısızlık kendilerinin ayarını fena bozmuş. Siz Balıkesirli hemşehrilerimize terörist dedikçe ayarlarınız daha da çok bozulacak!

CHP’li Ensar Aytekin: ‘Balıkesir’i Parsel Parsel Satıyorlar’

28 Mayıs’ta Daha Güçlü Bir Fark Olacak

AKP iktidarı her türlü kaynağa, para gücüne, türlü tehdide ve yalana rağmen Balıkesir’de başarısız olmuştur. Balıkesirli hemşehrilerimiz AKP’ye dur demiştir. 2. turda terörist dedikleri 431 bin kişinin kapısını hangi yüzle çalıyorlar merak ediyoruz. İnanıyoruz ki Balıkesirli vatandaşlarımız, bu yalan siyasetine daha güçlü bir farkla cevap verecektir.”

Okumak için tıklayın

Öne Çıkan Haberler