Connect with us

Politika

Cumhurbaşkanı Erdoğan TEKNOFEST’te: Hedef 1 Milyon

cumhurbaşkanı erdoğan teknofest

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İstanbul Atatürk Havalimanı’nda gerçekleştirilen #TEKNOFEST‘e katıldı. Burada bir konuşma gerçekleştiren Erdoğan, Cem Karaca’nın ‘Tamirci Çırağı’ şarkısının sözlerinin tamamını okuyarak, ‘az gelişmiş, geri kalmış ülke kal’ denilen Türkiye’nin bunu kabul etmediğini belirtti. 

Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şu şekilde:

“Bu yıl 19 yarışma alanı ve ilave 6 yeni başlıkta 17 bin 400’e yakın takım ve 2 bin finalist, 50 bin yarışmacı başvurusu ve 10 bin finalist, ülkemizin 81 vilayetinin tamamı ve 122 ülke  katılımcısıyla TEKNOFEST rekor kırdı. Salı gününden bu yana özellikle TEKNOFEST’e gelenlerin sayısı 500 bini aşmış vaziyette. Yani bu ne demektir geçen yılı aşmış durumda. İnşallah bugünün bütünüyle ve yarın hedef artık 1 milyona ulaşmak.”

“Burasını (TEKNOFEST) gençlerimiz başta olmak, milletimizin teknoloji alanında çok sınırlı imkanlarla bile neler yapabileceğini gösteren bir platform olarak görüyorum. Teknolojik dönüşüm sürecinde yeni teknolojilerin pazarı değil, üreticisi olmak istiyoruz.”

“Geçtiğimiz hafta kamuoyu ile paylaşılan 2023 Sanayi teknoloji stratejimiz, milli teknoloji hamlesi ruhuyla hazırlandı. Teknolojik dönüşüm sürecinde yeni teknolojilerin pazarı değil üreticisi olmak istiyoruz. 2023’e giden yolda yeni büyüme hikayemizi teknoloji ve yenilikçi anlayışımızla yazacağız.”

“Artık biz kendimize yeteceğiz, buna alışacağız. Her şey hayal ile başlar, hayal ile inanç birleştiğinde ise ortaya başarı çıkar. Millet olarak yıllarca hayal kurmamıza engel olmaya çalıştılar. Bize giydirilen ve kesinlikle 3 beden 5 beden gömlekle yaşamamızı istediler.”

“Bize ‘siz geri kalmış milletsiniz öyle kalın’ dediler. Vesayetle çetin bir mücadeleye girişerek demokrasimizi güçlendirdik. Ekonomimizi rekabete uygun reforme ettik. Yeri geldi partimizi kapatmaya kalktılar. Sokakları karıştırmak için uğraştılar. Biz milletimizle saldırıların hepsini birer birer boşa çıkarmayı başardık. Türkiye bugün eğitimden sağlığa her alanda güçlü alt yapıya sahiptir. Saldırılara rağmen hala güçlü bir şekilde ayakta duran ekonomimiz var. Büyük devlet ve millet olmak aynı zamanda büyük dertlerle, büyük saldırılarla mücadele etmeyi gerektirir.”

“Kardeşliğimizin yanında ekonomimizi de hedef aldılar. Hamdolsun biz milletimizle birlikte bu saldırıları birer birer boşa çıkarmayı başardık. Bugün Türkiye, eğitimden sağlığa her alanda güçlü bir altyapıya sahiptir. Maruz kaldığımız tüm saldırılara rağmen, hala güçlü bir şekilde ayakta olan bir ekonomimiz var.”

“Bugün Diyarbakır’da evlatları dağa kaçırılan analar dimdik duruyorsa bunun bir sebebi var. Ölümden korkmuyorlar, üzerine üzerine gidiyorlar, ‘Evlatlarımız gelene kadar buradan ayrılmayacağız’ diyorlar. Kandil’e de sesleniyorum. Bu terör örgütlerin önünde, arkasında olanlara, onlara siyasi destek olanlara da sesleniyorum. Bu ülkede katil aranıyorsa bunların adresini aramaya gerek yok. Bunlar, parlamentoya kadar sızmışlar.”

TEKNOFEST İstanbul T3 Vakfı ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Öncülüğünde Gerçekleştiriliyor

TEKNOFEST İstanbul, Türkiye’nin millî teknoloji hamlesini gerçekleştirmesi ve teknoloji üreten bir topluma dönüşmesini temel hedefi olarak benimseyen Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) ve T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı öncülüğünde, Türkiye’nin önemli kurum ve firmalarının destekleriyle düzenleniyor.

T3 Girişim Merkezi (T3GM) çalışmaları kapsamında ise, teknoloji girişimlerine kuluçka ve hızlandırma merkezlerinde teknik ve lojistik destekler ile girişim yatırım fonları yoluyla sermaye destekleri sağlanmasına yönelik faaliyetler gerçekleştiriliyor. T3 Vakfı, 2023 yılına dek 1001 Teknoloji Takımını ve 1001 Teknoloji Girişimini desteklemeyi hedefliyor.

Politika kategorisindeki diğer haberler için: http://k2haber.com.tr/category/politika/

Teknoloji kategorisindeki diğer haberler için: http://k2haber.com.tr/category/teknoloji/

reklâm
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Politika

CHP’de Gözler İstanbul Kongresi’nde: Cemal Canpolat’tan Açıklama

cemal canpolat chp istanbul

CHP İstanbul’da ilçe kongrelerinin tamamlanmasıyla birlikte, gözler 9 Şubat 2020 tarihinde gerçekleştirilecek olan il kongresine çevrildi. CHP İstanbul İl Başkanlığı için henüz resmi bir adaylık açıklaması olmazken, önceki dönem İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat attığı bir tweet ile gözleri üzerine çevirdi.

Cemal Canpolat Ne Yapacak?

En son gerçekleşen İstanbul İl Kongresinde mevcut İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’na çok az bir farkla seçim kaybeden geçen dönem İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat’ın ne yapacağı parti tabanı tarafından merakla beklenirken, Canpolat’ın Twitter hesabından yapmış olduğu açıklama aday mı olacak sorusunu tekrar gündeme getirdi.

Canpolat: “Aslolan Cumhuriyet Halk Partisi’dir”

Canpolat,“Kadınlarımızla, gençlerimizle, ilçe başkanlarımızla, partisini ve değerlerini emeği, samimiyeti ile her zaman hayatlarının, ailelerinin önüne koyan İstanbul örgütümüzle dün, bugün ve yarın hep beraber olacağız, omuz omuza mücadele edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Cemal Canpolat Kimdir?

1962, Malatya doğumludur. İlköğrenimini ve Lise öğrenimini Malatya’da tamamladı. 3 dönem SHP Küçükçekmece İlçe Başkanlığı görevinde bulundu. CHP’nin yeniden siyasal yaşama dönmesi ile birlikte; İl Eğitim sekreterliği, İl Başkanı Yardımcılığı ve kısa bir süre İl Başkanlığı ve Parti Meclisi Üyeliği görevlerini yürüttü. 35. Olağan İstanbul Kongresi’nde İstanbul İl Başkanı seçilmiştir.

Sinop, Artvin ve birçok Rumeli Derneği ve vakfında kurucu üyelik görevinde bulunan Canpolat, Alevi- Bektaşi dernek ve vakıflarında kurucu üyelik, yöneticilik ve başkanlık görevlerinde de bulunmuştur. Canpolat’ın altı kitabı bulunmuştur. Osmanlı Belgelerinde Aleviler Hakkında İdam ve Sürgün Fermanları, Yüzleşme, Osmanlının Manevi Temelini Oluşturan Gerçek, Şeyh Bedreddin İriş Dede Sultan ve Sarı Saltuk adlı eserlerinin yazarıdır. Canpolat, evli ve bir çocuk babasıdır.

Politika kategorisindeki diğer haberler için: http://k2haber.com.tr/category/politika/

Okumaya devam et